fbpx  
Home » ­ » 20 мільйонів на утримання міської ради, – у Підгаєцькій громаді проаналізували бюджет

20 мільйонів на утримання міської ради, – у Підгаєцькій громаді проаналізували бюджет

03.01.2023 20:49 Категорія: ­ Влада Новини


Підбиваючи підсумки року, депутатка Підгаєцької міської ради Алла Колодницька написала пост про те, за який бюджет проголосували більшість її колег.

“Вважаю за потрібне донести до своїх виборців, жителів громади, короткий аналіз прийнятого бюджету Підгаєцької громади на 2023 рік. 
У наступному році заплановано отримати власних доходів на суму 109 мільйонів 630 тисяч гривень. З цієї суми на захищенні статті, а це оплата праці та оплата за енергоносії, становить 83 мільйони 921 тисяча гривень. Близько 70% від усіх доходів будемо змушені витрачати на заробітну плату працівникам, котрі прийняті на роботу відповідно до затвердженої структури Підгаєцької міської ради. 
Кожен сам зможе оцінити наскільки такий план витрат коштів є орієнтованим на розвиток громади, я лише вам наведу видатки у порівнянні.
За основу беремо відділ, котрий керівництво міської ради категорично відмовляється оптимізувати та має одну з найвищих середніх зарплат – це апарат міської ради. 
На утримання апарату міської ради у 2023 році запланували витратити 19 мільйонів 411 тисяч гривень. Яку левову частку усіх витрат складає ця сума можна зрозуміти у порівнянні з іншими запланованими витратами. Сфера культури, котра включає у себе всю клубну та бібліотечну мережу громади, має отримати з бюджету лише 13 мільйонів 928 тисяч гривень. Для ремонту доріг, котрі обслуговує громада, запланували витратити 5 мільйонів. Благоустрій становить 7 мільйонів, але на усі села громади передбачено лише 4 мільйони з 7. Варто згадати про мізерне фінансування розвитку спорту, доволі куце фінансування програм підтримки медицини, соціального захисту населення, але у 2023 році першочерговим питанням має бути наша армія, особливо підтримка воїнів з нашої громади. На Програму матеріально-технічного забезпечення військових формувань та мобілізованих військовослужбовців з Підгаєцької міської територіальної громади заплановано витратити лише 1 мільйон гривень.. 
За таку редакцію проєкту бюджету я, звичайно, не могла голосувати! Чи були інші варіанти? Так, були! Членами бюджетної комісії до котрої я, як депутат, входжу, після слухання усіх розпорядників коштів, було запропоновано фінансовому відділу, за погодженням керівництва громади, зробити значні заощадження коштів, які в майбутньому можна використати для підтримки військових, розвитку громади, зовсім неочікуваних та незапланованих витрат. Саме на такі видатки ми обов’язково сьогодні маємо закладати чималі кошти, оскільки живемо у час війни.
Де ці кошти взяти? Короткий аналіз представлених документів на бюджетну комісію дає зрозуміти, що для апарату міської ради на 2023 рік закладено 100% усіх НЕОБОВ’ЯЗКОВИХ виплат, а саме надбавки, премії та другу матеріальну допомогу на покращення соціально-побутових потреб. Разом лише у апарату міської ради та фінансового відділу ці надбавки перевищують 6,7 мільйонів гривень. Але керівництво громади погодилося зняти лише другу матеріальну допомогу на покращення соціально-побутових умов. Усі інші, необов’язкові надбавки до заробітної плати, вирішили залишити-це понад 6,5 млн гривень, хоча члени бюджетної комісії підготовили пропозицію фінансової підтримки (із цих 6,5 млн.) працівникам, у яких заробітна плата (після усіх відрахувань ) менше 6700грн., тобто мінімальної зарплати.
Депутатам це також було доведено до відома, але ніхто нічого не почув…
Більшість депутатів підтримали такий проєкт бюджету громади на 2023 рік.
Завершується 10 місяць повномасштабної війни росії проти України, але, на жаль, нічого не змінилося в пріоритетах при розподілі бюджету…
Віримо у високу моральність,совість та честь,бо сьогодні, як на передовій, так і в кожній громаді, вирішується питання нашої організованості, життєздатності та спільної ПЕРЕМОГИ над ворогом!
ВІРИМО В ЗСУ!!!
ВІРИМО В УКРАЇНУ!!!”, – зазначила депутатка.

20 мільйонів на утримання міської ради, – у Підгаєцькій громаді проаналізували бюджет Reviewed by on . Підбиваючи підсумки року, депутатка Підгаєцької міської ради Алла Колодницька написала пост про те, за який бюджет проголосували більшість її колег. "Вважаю за Підбиваючи підсумки року, депутатка Підгаєцької міської ради Алла Колодницька написала пост про те, за який бюджет проголосували більшість її колег. "Вважаю за Rating: 0

Додати коментар

scroll to top