fbpx  
Home » ­ » Чому Єрмак та оточення президента провалюють екзамен на демократичність

Чому Єрмак та оточення президента провалюють екзамен на демократичність

15.12.2022 13:37 Категорія: ­ Влада Кримінал Новини Погляд


Поки вся увага українців прикута до подій, що відбуваються на фронті, де наші військові ціною власного життя боряться за народ та державу, те, що відбувається в політикумі все більше насторожує. 

До прикладу подія, яка сталася в день місцевого самоврядування з мером Чернігова Атрощенком. Яворівський суд Львівської області прийняв рішення про відсторонення міського голови від управління на один рік і, хоча це рішення тільки першої інстанції та скоріш за все буде оскаржене, сам факт таких покарань наштовхує на роздуми про політично вмотивовані переслідування. Крім того, конфлікт, який триває між Атрощенком та Офісом президента уже два роки, ще більше загострився з початком війни.

Нагадаємо, що мер Чернігова звинуватив центральну владу в тому, що ті залишили місто без допомоги в ході бойових дій. Крім того, частина представників державних органів, починаючи з ОДА і СБУ та завершуючи різними державними службами, втекли з міста і не сприяли його обороні. Атрощенко в той час очолив героїчну оборону міста і разом із чернігівцями не пустив колони росіян не тільки в місто Чернігів, а і до Києва, де ті мали завдання оточити столицю зі сходу.

Звинувачення, котрі інкримінують Атрощенку також виглядають притягнутими за вуха. Його звинуватили в тому, що водій який працює в міські раді вивіз дружину і дітей мера на захід, не маючи на це відповідно оформленого відрядження. Дивно, що правоохоронці першочергово взялися за цю справу, не розслідуючи, куди після початку війни подівся Баканов (між іншим друг дитинства Зеленського), який станом на 24 лютого очолював СБУ і, якого декілька днів не могли знайти. Або ж чому не згадали про інших чиновників, яких бачили в містах Західної України.

Наступною подією, яка пройшла менш помітно, але напевне буде мати значно суттєвіший вплив на майбутнє нашої держави – відставка трьох суддів Конституційного Суду України. На сьогодні в суді залишилося 13 суддів, для прийняття рішення потрібно 12. Дивним у цій відставці є те, що у двох суддів термін спливав у березні 2023 року. Отже комусь виявилося терміново потрібно ці три місяці до відставки.

Спробуємо проаналізувати… Той, хто забирав цих суддів, пробував унеможливити прийняття якогось важливого рішення, чи планує замінити цих суддів на своїх для прийняття якогось важливого рішення в майбутньому. З тих питань, які зараз розглядаються в суді напевне найрезонанснішим є питання перейменування УПЦ в РПЦ і відсутність трьох суддів може радикально вплинути на прийняття рішення.

Отже, якщо це робилося для цього, то замовниками відставки суддів є проросійські сили у владі, які мають достатньо впливу, щоб таке зробити.

Розглядаючи другу концепцію, що відставка відбулася на три місяці швидше для того, щоб терміново завезти своїх суддів, які мають приступити до розгляду якогось питання з чіткою датою вирішення.

Сьогодні є два політичні питання, які потребують для влади термінового вирішення. Перше – перенесення виборів Верховної Ради з 2023 на осінь 2024 року через колізію у законодавстві. Є дві норми, які потребують вирішення, одна – Рада обирається на п’ять років і друга – вибори відбуваються в останню неділю жовтня п’ятого року ради. Сучасна Верховна Рада обиралася на позачергових виборах і згідно законодавства має бути змінена всього через 4 роки і два місяці з часу обрання. Але сучасні депутати і Офіс президента були б не проти продовжити собі термін перебування у владі до тих самих п’яти років і це можна вирішити в Конституційному Суді маючи своїх суддів.

Другим важливим питанням,яке потребує вирішення в Конституційному Суді є надання дозволу балатуватися на дострокових виборах діючому президенту. Сьогодні у виборчому кодексі діє норма, що президент який склав повноваження і оголосив дострокові вибори не має права на них балатуватися. Так як у Зеленського розглядають питання в разі завершення війни провезти дострокові вибори президента цю норму потрібно замінити. Оскільки виборчий кодекс не дають законодавчо змінити західні партнери, влада могла прийняти рішення змінити це через контрольований Конституційний Суд. Знаючи сучасний склад влади, у якому працюють Єрмак, Кирило Тимошенко, Татаров, Подоляк, Шурма, купу людей Портнова і Коломойського сиає зрозуміло, що демократичні цінності не їх головна чеснота і задля збереження у владі вони здатні піти на ті самі порушення, на які йшли в часи Кучми і Януковича. Чи дотримається демократичних принципів сучасна владна команда побачимо трохи пізніше. Хоча цілком можливо, що їх змусить це зробити героїчний український народ.

Чому Єрмак та оточення президента провалюють екзамен на демократичність Reviewed by on . Поки вся увага українців прикута до подій, що відбуваються на фронті, де наші військові ціною власного життя боряться за народ та державу, те, що відбувається в Поки вся увага українців прикута до подій, що відбуваються на фронті, де наші військові ціною власного життя боряться за народ та державу, те, що відбувається в Rating: 0

Додати коментар

scroll to top