Home » ­ » Тарифи на “світло”: подорожчання слід чекати у 2021

Тарифи на “світло”: подорожчання слід чекати у 2021

17.12.2020 10:22 Категорія: ­ Влада Економіка Новини Погляд

Чиновники знову заговорили про необхідність підвищення тарифів на електроенергію для населення. Раніше виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Бойко заявляв, що сьогодні на ринку електроенергії підприємства платять більше, а люди – менше.

Різниця в тарифах у промислових і побутових споживачів відбувається тому, що застосовується перехресне субсидування, за яким населення отримує «світло» за пільговою ціною, а бізнес «переплачує».

Сам механізм пільгової ціни забезпечують державні підприємства «Енергоатом» і «Укргідроенерго», які повинні постачати населенню дешеву електроенергію в рамках покладених на них спеціальних зобов’язань (ПСО). Точніше, дані компанії відпускають левову частку виробленої електроенергії за граничними цінами ДП «Гарантований покупець», який в свою чергу продає її постачальникам в обсягах, необхідних для задоволення потреб громадян.

У той же час промислові споживачі платять ринкову ціну, яка коливається від 2,5 до 4 гривень за кВт-год. Це в рази вище, ніж платить населення.

 

Тарифи на “світло”: подорожчання слід чекати у 2021 Reviewed by on . Чиновники знову заговорили про необхідність підвищення тарифів на електроенергію для населення. Раніше виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Бойко заявл Чиновники знову заговорили про необхідність підвищення тарифів на електроенергію для населення. Раніше виконуючий обов'язки міністра енергетики Юрій Бойко заявл Rating: 0

Додати коментар

scroll to top