Home » ­ » Нові деталі навколо голосування за закон про продаж землі

Нові деталі навколо голосування за закон про продаж землі

01.04.2020 19:03 Категорія: ­ Влада Економіка Новини

Зрештою тема коронавірусу частково послабила свої позиції у стрічках новин українців, де знову з’явились обличчя наших політиків. Особливого активного обговорення зазнав Закон про ринок земель сільськогосподарського призначення.

Чи не з самого початку президентства Зеленського різні політичні групи вели дискусії щодо продовження чи зняття мораторію, висловлювали свої бачення механізмів безпечного продажу землі, однак запропонований чинним Президентом проект фактичного дерибану української землі не підтримував ніхто.

Проте, одночасно з обговоренням закону змінювалась і ситуація в країні: менше, ніж за рік президентства Зеленського від зростаючого ВВП та перевиконання бюджету ми докотились до межі економічної кризи. Перший квартал 2020 року ми зустріли з діркою в бюджеті на суму 40 мільярдів, а вже в травні маємо віддавати зовнішнім кредиторам позичені у 2009-2010 роках Юлією Тимошенко 400 мільярдів. Для повного усвідомлення катастрофи зазначимо, що на даний час на казначейських рахунках нашої держави знаходиться 12 мільярдів.

Такі цифри є першими сигналами того, що в країні буде оголошено дефолт. Як наслідок – шалена інфляція, обвал національної валюти до критичних показників (100-500 гривень за долар), невиплата пенсій та зарплат, масове безробіття.

Усвідомлюючи всю безвихідність України, міжнародні партнери ведуть перемовини з українськими політиками та пропонують допомогу в обмін на підтримку Верховною Радою закону про ринок землі та заборону повернення Приватбанку попереднім власникам.

І, якщо команда Зеленського в страху втратити владу була змушена пристати на умови МВФ, то інші гравці української політики погоджувались підтримувати ці закони лише з певними правками.

Зокрема Петро Порошенко відмовлявся голосувати за скасування мораторію, поки в проект Закону не були внесені такі зміни:

 

  • Відкритий обіг земель сільськогосподарського призначення стане можливим лише з 1 липня 2021 року.
  • Земля, яка перебуває у державній власності продаватись не буде, а це 11 млн. гектарів.
    Земля, що перебуває у комунальній власності, продаватись не буде.
  • Земля не буде продаватися іноземцям.
  • Особлива заборона купувати українську землю громадянам РФ.
  • Внесено запобіжники проти накопичення землі в агрохолдингах – не більше 100 гектарів в одні руки і тільки для фізичних осіб, громадян України.

 

30 березня депутати прийняти Закон про продаж землі саме з цими правками. Що це означає для українців?

По-перше, країну врятовано від дефолту (!!!). По-друге, продаж землі фактично відтерміновано більш, ніж на три роки. За цей час є шанс замінити фатальну владу на професійних політиків, які внесуть необхідні зміни в законодавство щодо обігу сільськогосподарської землі.

Нові деталі навколо голосування за закон про продаж землі Reviewed by on . Зрештою тема коронавірусу частково послабила свої позиції у стрічках новин українців, де знову з’явились обличчя наших політиків. Особливого активного обговорен Зрештою тема коронавірусу частково послабила свої позиції у стрічках новин українців, де знову з’явились обличчя наших політиків. Особливого активного обговорен Rating: 0

Додати коментар

scroll to top