Home » ­ » Тернополянам розповіли про деклараційну кампанію-2020

Тернополянам розповіли про деклараційну кампанію-2020

11.02.2020 10:38 Категорія: ­ Новини

Інтернет-конференція, яка відбулася спільно з інформаційним порталом 0352.ua, надала можливість більш детально дізнатися про деклараційну кампанію-2020.

Відповідала на запитання платників начальниця управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області Лариса Березюк.

Питання, з якими звертались громадяни, та відповіді на них надаємо для ознайомлення.

 Що робити у випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою?

 Якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою та не зареєстрована за іншою, то вона повинна подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

 Я, жителька Тернополя, отримала у спадщину квартиру. Чи треба оподатковувати дохід від продажу цієї квартири, якщо я її продам?

– Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується. Однак умова щодо перебування такого майна у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину. Отже, дохід, отриманий від продажу квартири, яку отримано у спадщину, навіть якщо квартира перебуває у власності менше трьох років, не оподатковуватиметься.

 Чи декларують кошти, отримані з-за кордону. Чи є якісь зміни для заробітчан?

Лариса Березюк 

 Якщо джерело виплат будь-яких доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку. В цьому разі громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію. Дохід оподатковуватиметься податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5 відсотків.

Слід також врахувати, що сума іноземного доходу перераховується у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.

 Щоб повернути кошти за навчання також треба подати декларацію до 1 травня?

 Ні. Звертаю увагу, якщо особа має право та хоче отримати податкову знижку, вона має подати декларацію  в період з 1 січня по 31 грудня року, наступного за звітним. Якщо впродовж цього терміну людина не скористалася правом на податкову знижку, то на наступні роки таке право не переноситься.

– Чи необхідно декларувати та сплачувати податок, коли спадщина від рідного брата?

 За нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб оподатковуються об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення. Податковим кодексом України визначено, що членами сім’ї фізичної  особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені. Членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Зважаючи на те, що отриманий дохід оподатковується за нульовою ставкою, то декларацію подавати не потрібно.

 Де можна знайти зразки заповнення декларацій з додатками? 

– Скористаєтеся субсайтом Територіальних органів ДПС у Тернопільській області за посиланням https://tr.tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2020/informatsiyni-povidomlennya/403023.html, там розміщено нову форму декларації та зразки заповнення додатків до неї.

– Чи можна до складу податкової знижки включити витрати, понесені фізичною особою на лікування протягом 2019 року?

– Оскільки станом на 1 січня 2020 року закон про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування чинності не набрав, тому податкова знижка по витратах, понесених платником податку на користь закладів охорони здоров’я, для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена сім’ї першого ступеня споріднення, за наслідками 2019 року платникам не надається.

Тернополянам розповіли про деклараційну кампанію-2020 Reviewed by on . Інтернет-конференція, яка відбулася спільно з інформаційним порталом 0352.ua, надала можливість більш детально дізнатися про деклараційну кампанію-2020. Відпові Інтернет-конференція, яка відбулася спільно з інформаційним порталом 0352.ua, надала можливість більш детально дізнатися про деклараційну кампанію-2020. Відпові Rating: 0

Додати коментар

scroll to top