Home » ­ » Хто “поклав око” на землю бійців АТО?

Хто “поклав око” на землю бійців АТО?

10.12.2019 09:21 Категорія: ­ Влада Новини

Хто “поклав око” на землю бійців АТО та чому Тернопільська міськрада хоче її продати, ми поцікавилися у тих, чиєї думки не запитали.

Днями на сайті Тернопільської міської ради з’явилося повідомлення про те, що кошти, виручені від продажу земельної ділянки на Львівській трасі, а це 14 га, отримають учасники АТО. Їм виплачуватимуть компенсацію у розмірі 75 тис. грн. і стосується це учасників АТО/ООС, які перебувають на черзі на отримання земельної ділянки.

Така інформація збентежила учасників бойових дій та сімей загиблих, які отримали на території в напрямку Львівської траси свої клаптики землі. З 2017 року вони самі ж об’єдналися в кооператив та почали проводити роботи, пов’язані із облаштуванням інфраструктури та комунікацій.

Зеновій Гладчук, член правління кооперативу та один із ініціаторів і засновників кооперативу розповів, що на сьогоднішній день тут проведено повністю електрику, водопровід, люди почали будувати будинки.

Утім, Тернопільська міська рада із загальної частини земель, які передбачені для учасників АТО/ООС, вирішила виставити земельну ділянку площею 14 га на аукціон всупереч позиції людей та розпорядженню тодішнього голови облдержадміністрації. Чому? Пояснення таке: «Відповідно до Плану зонування території міста Тернополя ще у 2014 році цей земельний масив містом визначався під житлову забудову та об’єкти торгівельного призначення. Проте, тодішній голова ОДА затвердив частину цих земель під садівництво, а не житлову забудову. Це означає, що земельні ділянки, які передали учасникам АТО в обласній адміністрації, можна використовувати лише для ведення садівництва». Про це, власне, йдеться у повідомленні на сайті ТМР.

На цю позицію в членів кооперативу є своя відповідь.

«Детальним планом території у нас передбачено, що це садівницьке поселення за межами Тернополя з майбутньою реконструкцію під поселення житлової забудови. Згідно ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» зміни в детальні плани території або генеральні плани забудови населених пунктів можна вносити через 5 років. В нас так і передбачено. З 2023 року ми будемо робити нашу територію повноцінним населеним пунктом, а тим часом потрошки будемо облаштовуватися. Тут передбачено повністю інфраструктуру – магазини, школа, садочок, стадіон, торговий центр і поліклініка. Це все для людей», – каже Зеновій Гладчук.

Сьогодні члени кооперативу говорять також про те, що на цій земельній ділянці, яку планують виставити на аукціон, хочуть побудувати торгово-розважальний центр. Попри те, що самі ж учасники кооперативу попередньо планували там звести школу на 600 учнів. Крім того, у цьому місці розташовано трансформатор, водопостачання, лінію електропередач…

«Люди повірили у своє майбутнє. І тепер нам незрозуміло, чому, не запитавши нашої думки, хочуть продати ці 14 гектарів. Сьогодні ми зібралися усі разом, щоб наголосити, що не дозволимо проводити такі маніпуляції і вимагаємо, щоб землі загального користування передали кооперативу для його подальшого розвитку», – наголошує Зеновій Гладчук.

З цією проблемою учасники бойових дії та сім’ї загиблих уже зверталися до президента України, до голови ТОДА Ігоря Сопеля, до Держгеокадастру в області.

«На минулій сесії обласної ради я звертав увагу, що у людей крадуть землю! А сьогодні тут уже 833 родини отримали земельні ділянки…», – зазначає пан Зеновій.

Підтримують його й інші учасники бойових дій та члени кооперативу. Кажуть, що влада міста, навпаки, має сприяти в облаштуванні атошників на цій території. Бо вони грошей з міського бюджету не вимагають взагалі, а все роблять своїми силами. «Якщо не можете допомогти, то хоча б не заважайте!», – наголошують і додають, що обов’язково будуть відстоювати свою позицію і право на облаштування усієї інфраструктури та благоустрою на місці, де побудують свої будинки.

Яку позицію у цьому питанні займе влада міста, – побачимо. Проте, відбирати землю в учасників АТО/ООС, прикриваючись компенсацією, як мінімум негідно…

Нагадаємо, ми уже раніше писали про те, що у Тернополі будівництво багатоповерхівки в парку ім. Т. Шевченка «замасковують» під реконструкцію спортивно-оздоровчого комплексу. Водночас, проблема із землею в місті – вічна. Про свій досвід розповідають і власники гаражного кооперативу «Аляска-Авто», що в Тернополі, які роками відстоюють своє право на користування своїми гаражами.

Хто “поклав око” на землю бійців АТО? Reviewed by on . Хто “поклав око” на землю бійців АТО та чому Тернопільська міськрада хоче її продати, ми поцікавилися у тих, чиєї думки не запитали. Днями на сайті Тернопільськ Хто “поклав око” на землю бійців АТО та чому Тернопільська міськрада хоче її продати, ми поцікавилися у тих, чиєї думки не запитали. Днями на сайті Тернопільськ Rating: 0

Додати коментар

scroll to top