fbpx  
Home » Новини » Військове паломництво об’єднує військовослужбовців зі всієї України – Степан Барна

Військове паломництво об’єднує військовослужбовців зі всієї України – Степан Барна

25.09.2019 13:55 Категорія: Новини

DSC_3973-1024x68421-22 вересня на Тернопільщині відбулося ХІ Всеукраїнське військове паломництво до Марійського духовного центру в Зарваниці. Цьогоріч проща присвячена родинам військовослужбовців і пройшла під гаслом «Я та мій дім будемо служити Господеві».

“Військове паломництво, яке вже 11 років проходить у Зарваниці, особливої актуальності набуло упродовж останніх п’яти років, коли почалася російсько-українська війна на сході нашої країни. І разом з тим розпочалося відродження української армії. Тернопілля активно бере участь в обороні нашої держави”, – наголошує голова фракції «Європейська солідарність» у Тернопільській облраді Степан Барна.

– Понад 7 тисяч хлопців і дівчат захищали територіальну цілісність України. Ми відновили військові частини по всій Тернопільській області, водночас для нас надзвичайно важливим є питання духовного відродження української армії. Армія без хреста – це армія, котра приречена на поразку. Наше завдання поєднати зусилля духовенства з обороноздатністю нашої держави. Саме тому було прийнято закон про капеланство минулим скликанням Верховної Ради. Також наші кроки спрямовані на підтримку прощі у Зарваниці. Військове паломництво – це добра традиція, яка об’єднує військовослужбовців і їхні родини від Луганська до Одеси, від Києва до Закарпаття, – зазначає Степан Барна.

У прощі взяли участь військовослужбовці, правоохоронці та члени їхніх родин, ветерани війни та учасники бойових дій у зоні АТО/ООС.

29-річний Віталій Ємець служив у зоні АТО. Зараз навчається в Академії сухопутних військ. “У військовому паломництві раніше брав участь, але у Марійському духовному центрі я вперше. Думаю, такі заходи вкрай важливі. Тут тісніше налагоджується спілкування між військовослужбовцями і цивільним населенням, є взаєморозуміння”.

Мати полеглого бійця Володимира Труха Ольга Трух вже четвертий рік поспіль бере участь у військовому паломництві. Каже, після загибелі сина Марійський духовний центр став для неї, а також для сотні та тисячі родин загиблих героїв місцем спілкуванням з Богом та вшанування Героїв.

– Я вже 4 роки беру участь у військовому паломництві. Ми тут всі приїжджаємо – родини загиблих воїнів. Спілкуємося про все. Головне для матері, щоб пам’ятали про сина. Коли зберігається пам’ять про нього, це означає, що він недаремно загинув. Мій син віддав своє життя за Україну. Героїчно загинув під час виконання бойового завдання в Донецькому аеропорту. Поїхав рятувати своїх побратимів, це були останні дні важких боїв за аеропорт. Їхню машину підбили гранатометом. Йому було лише 22 роки. Мій син був патріотом, – каже мати загиблого бійця Ольга Трух.

DSC_4084

– Родину, в якій є жертовна і вірна любов, нам усім треба захистити. Ми сьогодні зібралися для того, щоб набратися духу, відповідальності, чуйності. Для того, щоб підтримати родину нашою спільною молитвою, нашим народним зібранням. Коли ми збираємося про це молитися – це церква. В родині цей дух віри, любові, надії треба плекати, – зазначив Преосвященний владика Михаїл (Колтун).

– Проведення таких прощ є демонстрацією єдності українського народу. Ми гордимося, що військове паломництво проходить в нашій області щорічно. У цьому святому місці, яке є духовним центром Тернопільщини, збираються тисячі військовослужбовців, також родини Героїв, які віддали життя за Україну. Сьогодні для нас важливо зберегти традицію проведення військового паломництва. Ми всі вдячні капеланам, владикам і священникам за те, що вони морально і духовно підтримують наших військових, родини загиблих воїнів. Це надає нам сили, віри і волі в перемогу, – наголошує голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук («Європейська солідарність»).

Військове паломництво об’єднує військовослужбовців зі всієї України – Степан Барна Reviewed by on . 21-22 вересня на Тернопільщині відбулося ХІ Всеукраїнське військове паломництво до Марійського духовного центру в Зарваниці. Цьогоріч проща присвячена родинам в 21-22 вересня на Тернопільщині відбулося ХІ Всеукраїнське військове паломництво до Марійського духовного центру в Зарваниці. Цьогоріч проща присвячена родинам в Rating: 0

Додати коментар

scroll to top