fbpx  
Home » Новини » Тернопільський винахідник створив перший у місті мейкерспейс (фото)

Тернопільський винахідник створив перший у місті мейкерспейс (фото)

04.09.2019 16:59 Категорія: Новини

0208201934Ми вже писали про Петра Головатого і його незвичайний винахід – робота-помічника. В теплу пору робот допомагає на городі та перевозить вантажі, а взимку – відкидає сніг. Чоловік не уявляє свого життя без техніки та конструювання. За фахом він вчитель фізики та інформатики, однак вже багато років займається проектуванням меблів. Щоправда, у вільний час береться за улюблену справу, і в його вмілих руках сотні деталей перетворюються у корисні речі.

Петро Головатий вирішив створити простір, де кожен охочий міг би винаходити і конструювати те, що йому до душі. Мейкерспейс – унікальне навчальне середовище, яке заохочує майструвати, грати та досліджувати. За кордоном такі заклади звичне явище. А от в Україні вони лишень почали з’являтися. Тепер є і в Тернополі.

– Мейкери – це ті люди, які роблять щось руками, – каже Нашому Дню чоловік. – У нас можна скористатись інструментами, обладнанням для втілення в життя своїх ідей та винаходів або ж просто полагодити домашні речі. Можна щось просвердлити чи припаяти, розрізати болгаркою чи зварювати метали.  Тому якщо людина, до прикладу, хоче зробити такого робота чи щось інше, але не має місця, де вона могла б цим займатися, то тепер це не проблема. У мейкерспейсі ми раді усім.

Також тут проводять змагання роботів із конструктора LEGO. Цих вихідних міряли свої сили у творчості і винахідливості дві команди. У одній зібралися представники кафедри фізики фізико-математичного факультету ТНПУ імені В.Гнатюка, у другій – ТНТУ та ТНЕУ. Спершу учасники за годину склали із конструктора LEGO по два трактори. Далі роботи перетягували канат і змагалися, хто кого переможе. Сильнішим виявилося творіння команди ТНТУ та ТНЕУ.

Є у мейкерспейсі заняття і для найменших, які прийшли підтримати батьків і друзів, котрі брали участь у змаганнях.  Діти складали різноманітні конструкції із дерев’яних деталей і створили власний торгівельний центр. Учасники змагань переконані, що такого простору не вистачає Тернополю і він зможе об’єднати творчих людей.

 

0208201933

0208201935

Тернопільський винахідник створив перший у місті мейкерспейс (фото) Reviewed by on . Ми вже писали про Петра Головатого і його незвичайний винахід – робота-помічника. В теплу пору робот допомагає на городі та перевозить вантажі, а взимку – відки Ми вже писали про Петра Головатого і його незвичайний винахід – робота-помічника. В теплу пору робот допомагає на городі та перевозить вантажі, а взимку – відки Rating: 0

Додати коментар

scroll to top