Home » ­ » На Тернопільщині в одній зі шкіл учні відмовляються користуватися туалетом (фото)

На Тернопільщині в одній зі шкіл учні відмовляються користуватися туалетом (фото)

11.09.2019 15:14 Категорія: ­ Новини

156005c5baf40ff51a327f1c34f2975b-wide-bigШколярі Бучацької ЗОШ №2 І-ІІІ відмовляються ходити в туалет через порушення їх прав на приватність

Через відсутність елементарних умов у шкільній вбиральні діти не ходять в туалет. А якщо і йдуть туди, то під час уроків, щоб ніхто не бачив, повідомляє Depo.Тернопіль з посиланням на “Тернополяни“.

Проблему порушив батько учениці Бучацької ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів Олег Кулик. За його словами, дитина не хоче іти в школу, бо в там у туалетах немає навіть перегородок, не те що окремих кабінок.

“Хотілося б розказати про дві болючі проблеми у Бучацькій ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів. Я, як батько двох діток (дівчаток), одна з яких навчається в п’ятому класі Бучацької ЗОШ №2 І-ІІІ ступенів, а інша наступного року піде в перший клас цієї ж школи, боляче сприймаю слова доньки-п’ятикласниці про те, що вона не хоче навчатися у школі № 2, яка для мене є рідною, в якій я навчався 10 років та здобув атестат про повну загальну середню освіту. Донька віддає перевагу Бучацькому ліцею, що на третьому поверсі її ж школи,” – розповідає він.

За його словами, причиною є те, що дівчинка соромиться ходити у шкільний туалет, який не відповідає державним стандартам. Туалет обладнаний чашами генуя. Відсутність кабінок у туалетних кімнатах для старшокласників є порушенням державних санітарних норм. У туалетах для дівчат одна кабіна повинна бути з дверима і замком, інші – з дверима висотою в метр. Туалети для 1- 4 класів повинні бути обладнані дитячими унітазами.

“Право на приватність – є базовим правом людини, а питання облаштування шкільного туалету – це не тільки питання санітарних норм, а передусім питання людської гідності, адже шкільні туалети потенційно є простором шкільного цькування”, — каже батько школярок.

Дівчинка також розповіла батькові, що багато її однокласників та шкільних друзів не ходять до шкільних туалетів у школі №2, а ті що йдуть, то намагаються це робити під час уроку, шляхом відпрошування у вчителя, оскільки в той момент велика ймовірність, що у шкільному туалеті вони будуть одні.

За словами Олега Кулика, в основі вирішення таких проблем має бути проста філософія – школа має бути територією комфорту в першу чергу для дітей. Відтак, чоловік письмово звернутися до начальника відділу освіти Бучацької РДА з проханням зреагувати на вказані проблемні питання та забезпечити їх усунення в найкоротші терміни.

Обласні чиновники кажуть, що питання на рівні районної школи повинні вирішувати місцеві відділи освіти. Мовляв, кошти на облаштування внутрішніх вбиралень надійшли на тамтешній відділ освіти, який мав би розподілити їх по школах, де є проблемні туалети. Тим часом у районному відділі освіти порекомендували зателефонувати з наступного тижня.

Між іншим, цього року на внутрішні вбиральні у школах виділили кошти на районні та об’єднані територіальні громади. З державного бюджету на це отримали більше 7 млн грн.

DsE3AX4AJLuSPfp1x4pUJ69DSPRryu9bmTuosdCO

 

На Тернопільщині в одній зі шкіл учні відмовляються користуватися туалетом (фото) Reviewed by on . Школярі Бучацької ЗОШ №2 І-ІІІ відмовляються ходити в туалет через порушення їх прав на приватність Через відсутність елементарних умов у шкільній вбиральні діт Школярі Бучацької ЗОШ №2 І-ІІІ відмовляються ходити в туалет через порушення їх прав на приватність Через відсутність елементарних умов у шкільній вбиральні діт Rating: 0

Додати коментар

scroll to top