fbpx  
Home » Новини » На Тернопільщині дослідили перебування 1200 дітей в інтернатах і можливість їх повернення у сім’ї

На Тернопільщині дослідили перебування 1200 дітей в інтернатах і можливість їх повернення у сім’ї

03.09.2019 16:03 Категорія: Новини

сиротиУ Тернопільській області завершилось обстеження батьків вихованців інтернатних закладів щодо можливості їх виховувати та доглядати своїх дітей. Також проаналізований розвиток державної соціальної підтримки батьків у вихованні дітей за місцем проживання. Дослідження охопило 1200 дітей, які виховуються в інтернатних закладах області.

Фахівці центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, соціальні педагоги шкіл дослідили здатність батьків повноцінно забезпечувати потреби дітей (у т.ч. дітей з інвалідністю), які на даний час перебувають в інтернатних закладах.

Під час оцінки сімейних обставин виявлено причини перебування дітей, які мають батьків (чи одного з них), в інтернатних закладах: бідність сімей, віддаленість проживання та проблеми довозу дітей до школи, трудова міграція батьків, інвалідність дитини та відсутність відповідних спеціалістів і послуг за місцем проживання (раннє втручання, реабілітація, інклюзивне навчання), булінг, алкоголізм та асоціальний спосіб життя батьків.

На засіданнях комісії з питань захисту прав дитини районних державних адміністрацій і виконавчих комітетів міських рад були опрацьовані результати здійсненої роботи. Було вирішено надати допомогу 82 сім’ям, які перебувають в складних життєвих обставинах, а саме: постановка на облік, допомога у вирішенні тимчасових труднощів та оформлення соціальних виплат. Прийнято рішення про позбавлення батьківських прав 52 осіб, оскільки підтвердилися факти ведення ними аморального способу життя та нехтування потребами дітей.

Показовим є наступний факт: серед вихованців інтернатів – понад 60 дітей, батьки яких провели своє дитинство в інтернаті. У низці випадків основною причиною потрапляння дітей в інтернатні заклади є наявність в районі великої обласної установи, яка зацікавлена у направленні до неї нових вихованців, а батьки приймають пропозицію і не замислюються над наслідками негативного впливу інтернатного виховання на їх дитину і її подальше життя.

За результатами оцінки були проведені консультації з батьками про їх готовність повернути дитину з інтернатного закладу у сім’ю та влаштувати її на навчання у місцеву школу. Очікується, що у поточному році скоротиться кількість вихованців на 15% (180 осіб) від загальної кількості дітей, які перебували цілодобово в інтернатних закладах Тернопільської області станом на 01.04.2019 року.

Оцінка причин цілодобового перебування дітей в інтернатних закладах Тернопільської області та можливість їх повернення у сім’ї здійснена в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що впроваджується Міністерством соціальної політики України та Тернопільською обласною державною адміністрацією за підтримки Світового банку.

 

На Тернопільщині дослідили перебування 1200 дітей в інтернатах і можливість їх повернення у сім’ї Reviewed by on . У Тернопільській області завершилось обстеження батьків вихованців інтернатних закладів щодо можливості їх виховувати та доглядати своїх дітей. Також проаналізо У Тернопільській області завершилось обстеження батьків вихованців інтернатних закладів щодо можливості їх виховувати та доглядати своїх дітей. Також проаналізо Rating: 0

Додати коментар

scroll to top