fbpx  
Home » Новини » У власників автомобілів на «єврономерах» залишилося менше трьох тижнів

У власників автомобілів на «єврономерах» залишилося менше трьох тижнів

09.08.2019 15:09 Категорія: Новини

євробляхиТернопільська митниця ДФС повідомляє, що з 22 серпня цього року вступають у дію нові санкції за порушення митного законодавства при ввезенні транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення у режимах «транзит» та «тимчасове ввезення».

З урахування законодавчих змін органи поліції зобов’язані складати протоколи про адміністративні правопорушення, передбачені частинами 8 та 9 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), а органи доходів і зборів – протоколи про порушення митних правил за ознаками статей 469 та 481 Митного кодексу України у новій редакції (далі – МК України), залежно від виявленого правопорушення, інформує Головне управління ДФС у Тернопільській області.

При цьому необхідно зважити й на те, що, відповідно до частини 7 статті 558 МК України, з метою контролю за державною реєстрацією транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України громадянами у строки, встановлені законодавством, а також контролю за цільовим використанням або передачею транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України чи поміщених у митний режим транзиту, у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такі транспортні засоби на територію України або не поміщували у митний режим транзиту, органи доходів і зборів в автоматизованому режимі зобов’язані передавати Національній поліції інформацію щодо транспортних засобів особистого користування із зазначенням строків їх тимчасового ввезення або переміщення у митному режимі транзиту та відомостей про осіб, які тимчасово ввезли такі транспортні засоби чи помісили їх у митний режим транзиту, а також тих транспортних засобів, щодо яких порушено строки їх тимчасового ввезення у митному режимі транзиту.

У свою чергу, згідно із пунктом 30 частини 1 статті 23 Закону України «Про Національну поліцію», у разі виявлення зазначених вище порушень, поліція зобов’язана письмово інформувати органи доходів і зборів про виявлення нецільового використання та/або передачі транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України чи поміщених у митний режим транзиту, у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такі транспортні засоби на територію країни, або не поміщували їх  у митний режим транзиту, а також про виявлення розкомплектування таких автомобілів.

Як зазначив заступник начальника – начальник управління протидії митним правопорушенням Тернопільської митниці ДФС Володимир Петрук, при перевищенні строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. гривень. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, то розмір штрафу сягатиме 170 тис. гривень або такі авто будуть конфісковані.

«За перевищення строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб – сума штрафу складатиме 85 тис. гривень, понад 30 діб, також при втраті або розкомплектуванні транспортних засобів – 170 тис. гривень або конфіскація транспортного засобу», – додав він.

Також передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого транспортного засобу у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис. гривень.

З 25 листопада 2018 по 4 серпня 2019 року Тернопільською митницею ДФС оформлено 4 488 транспортних засобів на єврономерах. До бюджету надійшло майже 279 млн гривень.

«Зараз ми простежуємо дуже низьку активність в оформленні транспортних засобів на іноземній реєстрації не лише на теренах нашої області, але й у країні загалом. Так, починаючи з 24 травня по 4 серпня цього року, працівниками Тернопільської митниці ДФС було оформлено лише 14 автомобілів на іноземній реєстрації, так званих «євроблях». Хочу наголосити, що громадянам не варто зволікати з митним оформленням, адже часу залишилось обмаль», – зазначив Володимир Петрук.

Легалізувати свій транспортний засіб можна у: відділі митного оформлення №1 митного посту «Тернопіль – центральний», який знаходиться за адресою вул. Текстильна, 28а, м. Тернопіль, або у відділі митного оформлення №2 митного посту «Тернопіль – центральний» – вул. Текстильна,38, м. Тернопіль.

 

У власників автомобілів на «єврономерах» залишилося менше трьох тижнів Reviewed by on . Тернопільська митниця ДФС повідомляє, що з 22 серпня цього року вступають у дію нові санкції за порушення митного законодавства при ввезенні транспортних засобі Тернопільська митниця ДФС повідомляє, що з 22 серпня цього року вступають у дію нові санкції за порушення митного законодавства при ввезенні транспортних засобі Rating: 0

Додати коментар

scroll to top