Home » ­ » Студенти-медики з Тернополя найкраще склали Міжнародний тест з основ медицини

Студенти-медики з Тернополя найкраще склали Міжнародний тест з основ медицини

19.08.2019 09:38 Категорія: ­ Новини

найкраще сколали тестМОЗ України разом з Центром тестування при МОЗ України представили групові результати міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM), який студенти-медики складали вперше як частину Єдиного державного кваліфікаційного іспиту.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що найкраще склали тест студенти Тернопільського національного медичного університету, Національного медичного університету ім. Богомольця та Львівського національного медичного університету ім. Галицького.

Укладання тесту та перевірку його результатів здійснювала авторитетніша у світі міжнародна атестаційна агенція – Національна рада медичних екзаменаторів (NMBE, США).

За оцінками NBME, середній відсоток правильних відповідей українських студентів 3 курсу склав 30,24%.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського, проведенням цього іспиту в Україні фактично розпочинається нова ера в медичній освіті.

«Одночасно це кінець епохи продажу дипломів лікаря. У цьому абсолютно чітко переконались і студенти, і викладачі, і керівники медичних ЗВО. Загальна оцінка складання іспиту невтішна: іспит студенти склали, але стара система медичної освіти його провалила. Це доводить безпрецедентний спротив і саботаж, якого не було за жодного іншого іспиту до цього. Ми захищатимемо порядних і чесних студентів, які прийшли і здали іспит попри дезінформацію та заклики до саботажу», – сказав Олександр Лінчевський.

Загалом IFOM склали 10 099 студентів, 2783 студента на іспит не з’явились.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначають, що попередній аналіз результатів іспиту показує, що рейтинг кожного університету співвідноситься з явкою: університети з високою явкою зазвичай мають високий рейтинговий бал за успішністю. Це Запорізький, Львівський, Буковинський, Вінницький університети. Ті університети, які найбільше бойкотували, мають найнижчі бали.

«Незалежно від внутрішніх установок університетів чи ректорів, медична освіта буде розвиватися, а стандарти оцінки якості освіти відповідатимуть міжнародному рівню. Це є невід’ємна частина масштабної трансформації системи охорони здоров’я. Без цього професійного компоненту зміни у наданні медичної допомоги неможливі», – сказав Олександр Лінчевський.

Результати, надані Національною радою медичних екзаменаторів (NBME), аналізуватиме спеціальна комісія у співпраці з представниками NBME з метою оцінки результатів студентів. До уваги братиметься вплив низки серйозних порушень, зафіксованих під час проведення іспиту.

«Основні порушення, які зафіксували під час іспитів – це фотографування тестових завдань, їх розповсюдження в інтернеті та месенджерах, заклики до саботування іспиту і недоброчесна поведінка деяких проректорів. Не всі ректори медуніверситетів забезпечили належні умови проведення іспиту», – сказала заступниця директора з організації та проведення ліцензійних іспитів Центру тестування при МОЗ України Леся Войтенко.

У МОН також наголошують, що всі численні порушення правил проведення іспиту та доброчесності складання іспиту зафіксовані.

«Такі порушення матимуть наслідки, до забезпечення яких будуть долучені Національна поліція України, Служба безпеки України, Міністерство освіти та науки, а також Міністерство закордонних справ (оскільки переважна більшість порушників – студенти-іноземці)», – повідомляють у МОЗ.

Міністерство розраховує на ефективну роботу правоохоронних органів і всіх органів влади, залучених до розслідувань і оцінки порушень під час міжнародного іспиту з основ медицини.

«Зараз йдеться про захист честі медичного диплому в Україні, а також життя і здоров’я пацієнтів майбутніх лікарів. Нагадаємо, що більше 80% українців підтримують ідею строгих правил атестації майбутніх лікарів. Адже саме кваліфікація лікаря – ключовий фактор, що впливає в цілому на якість надання медичної допомоги», – резюмували у Міністерстві охорони здоров’я.

 

Студенти-медики з Тернополя найкраще склали Міжнародний тест з основ медицини Reviewed by on . МОЗ України разом з Центром тестування при МОЗ України представили групові результати міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM), який студенти-медики складали МОЗ України разом з Центром тестування при МОЗ України представили групові результати міжнародного іспиту з основ медицини (IFOM), який студенти-медики складали Rating: 0

Додати коментар

scroll to top