Home » ­ » Команда з Тернопільщини змагатиметься у фіналі конкурсу «Відкривай Україну»

Команда з Тернопільщини змагатиметься у фіналі конкурсу «Відкривай Україну»

14.08.2019 13:08 Категорія: ­ Новини

Відкривай УкраїнуПонад 2 тис підлітків з 200 команд взяли участь у півфіналі конкурсу «Відкривай Україну». Серед фіналістів – команди, що запропонували проекти зі створення освітнього простору, робототехніки з вторинних матеріалів, перетворення Хуста в перше місто в Україні в стилі “zero waste”, а також змін у лікарні рідного міста. Півфіналістів привітала й Міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час нагородження у Києві.

«Школярі та діти загалом можуть справляти надзвичайно глибокий вплив як на розвиток їхніх шкіл, так і на розвиток громад. Однак сьогоднішня старша школа цьому не вчить, адже реформа дісталася тільки початкової школи. У цьому проміжку, поки реформа не торкнулась старших класів, нас дійсно рятують проєкти на кшталт «Відкривай Україну». Я захоплююсь самим концептом цього конкурсу. По-перше, школярі вчаться реагувати на проблеми, а не ховатися від них. Це важлива навичка, і вона одразу дає значні переваги перед іншими однолітками. По-друге, діти навчаються працювати разом, налагоджувати ефективну комунікацію, співпрацювати в дуже різних ситуаціях і з дуже різними людьми.  Саме таких умінь, на мою думку, чи не найбільше не вистачає нашим громадянам», – відзначила Лілія Гриневич.

«Відкривай Україну» – це командне змагання. Його мета –  пробудити в школярах нестандартні для навчальних заходів таланти, а саме: організаторські навички гуртувати навколо себе команду, фандрайзерські, комунікаційні.

Для участі були важливими не оцінки в щоденнику, а можливість зібрати команду з 11 однодумців та запропонувати дійсно цікавий проєкт. Також учнів мав підтримати вчитель – ментор, що допомагав команді.

Загалом за результатами голосування журі до фіналу конкурсу увійшли 24 проекти. Серед них – проект з Тернопільської області.  Зокрема, кращою було обрано команду “Astra”, що розробила проект комфортного автовокзалу у м. Шумськ.

Довідково: «Відкривай Україну» – найбільший за часів незалежності командний освітній гейміфікований проєкт для підлітків 7-11 класів. Він передбачає, що учні формують команду та обирають собі вчителя серед шкільного складу. Разом вони спершу утворюють та реалізують суспільно важливий проєкт шкільного рівня, надалі – міський проєкт. Увесь навчальний процес проходить  через гейміфіковану онлайн-платформу  www.vidkruvai.com.ua

 

Команда з Тернопільщини змагатиметься у фіналі конкурсу «Відкривай Україну» Reviewed by on . Понад 2 тис підлітків з 200 команд взяли участь у півфіналі конкурсу «Відкривай Україну». Серед фіналістів – команди, що запропонували проекти зі створення осві Понад 2 тис підлітків з 200 команд взяли участь у півфіналі конкурсу «Відкривай Україну». Серед фіналістів – команди, що запропонували проекти зі створення осві Rating: 0

Додати коментар

scroll to top