Home » ­ » Ціна на тепло у Тернополі завищена на 20%”

Ціна на тепло у Тернополі завищена на 20%”

30.07.2019 15:16 Категорія: ­ Економіка Новини

опаленняяКП «Тернопільміськтеплокомуненерго» є в антирейтингу постачальників на сайті Кабміну. Ціна на опалення не повинна перевищувати 1 400 грн. за 1 Гкал, натомість у нас було – 1746.82 грн. Чи часто ви отримуєте платіжки із завищеними сумами на комунальні послуги?

Про те, як можна реально боротися з нечесними нарахуваннями, у прямому ефірі на сайті “20 хвилин” тернополянам розповідав заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов.

Чесна платіжка – що це таке?

Міністерство юстиції розробило чіткі покрокові алгоритми дій, які допоможуть захистити права споживачів житлово-комунальних послуг. За словами Сергія Петухова, чесна платіжка – це ініціатива уряду. Ніхто не говорить про міфічне зниження вартості на компослуги, адже є економічно обґрунтовані ціни, які коригуються у цілому світі.

– Коли ми проводили аналіз у різних містах, то побачили, що ціна на одну і ту ж послугу дуже відрізняється. І це дивно, адже ціна, за якою газ відпускають “Теплокомуненерго” є сталою для всіх. Відповідно, коли ми проаналізували ситуацію детально, то прийшли до висновку, що в окремих містах тарифи встановлюють чесно та прозоро, а в інших існують якісь незрозумілі схеми. Наприклад, у фірми є офшорні власники.

Хтось проганяє ціну по декількох фірмах, тож у результаті вона є завищеною. Якщо візьмемо для прикладу Тернопіль, то тариф на центральне опалення тут орієнтовно на 20% вищий, ніж той, що уряд вважає економічно обґрунтованим. Максимальний тариф, який може бути, – 1400 грн/Гкал. У Тернополі – це більше 1700 грн. Натомість у інших обласних центрах ціна менша. Заступник міністра наполягає, що вартість, встановлену на тепло у нашому місті, є необґрунтованою. Якщо навіть закласти максимальний прибуток для фірми чи відновлення її фондів, кінцева ціна має бути нижчою.

Ініціатива “Чесна платіжка” повинна сприяти тому, що ціну зменшать уже в серпні. Відповідно, у наступний опалювальний період тариф для населення повинен змінитися. Чи реально добитися перерахунку ціни на практиці?

- Комунальні підприємства на місцях повинні змінити свою тарифну сітку, а уряд це проконтролює, саме він буде моніторити ситуацію. Споживачі можуть також вимагати чіткого обґрунтування вартості послуг. Крім того, усі вони повинні бути якісними, інакше, люди мають право відмовитися їх оплачувати, – каже Сергій Петухов.

Ціна на тепло у Тернополі завищена на 20%” Reviewed by on . КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» є в антирейтингу постачальників на сайті Кабміну. Ціна на опалення не повинна перевищувати 1 400 грн. за 1 Гкал, натомість у КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» є в антирейтингу постачальників на сайті Кабміну. Ціна на опалення не повинна перевищувати 1 400 грн. за 1 Гкал, натомість у Rating: 0

Додати коментар

scroll to top