Home » ­ » На Тернопільщині нещеплених дітей не приймуть в табір і не допустять до навчання

На Тернопільщині нещеплених дітей не приймуть в табір і не допустять до навчання

06.06.2019 17:07 Категорія: ­ Новини

щепленняНе приймати нещеплених дітей або без медичної документації в оздоровчі заклади. Не допускати не щеплених дітей до навчання. Заходи через ускладення епідемічної ситуації в області із захворюваності на кір прийняла регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при обласній державній адміністрації.

Чимало заходів стосується роботи дитячих освітніх і оздоровчих закладів, пише 20 хвилин, адже зараз на кір найбільше хворіють діти, зокрема 5-9 і 10-14 років, повідомила завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань обласного лабораторного центру Марія Павельєва.

- Невдовзі – оздоровча кампанія, і тому навіть виникало питання, яким чином вона має проходити, враховуючи таку складну епідеміологічну ситуацію, – зазначила 20 хвилин Марія Павельєва. – Враховуючи це, відповідні листи управління охорони здоров’я направило на місця стосовно того, що коли кампанія все-таки буде проводитися, щоб був посилений підхід до цього питання, щоб в оздоровчі заклади приймали дітей з відповідною медичною документацією і обов’язково з вказанням проведених щеплень.

Але й крім того, в цих же ж оздоровчих закладах має бути відповідне забезпечення – і медпункт, і ізолятор, і готовність їх використовувати для ізоляції хворих з певними ознаками захворювання, і вони мають бути укомплектовані кадрами, які вміють поставити ці діагнози, і потрібно забезпечувати посилений санепідрежим – це вологе прибирання із застосуванням деззасобів, провітрювання, використання ультрафіолетового опромінення.

Начальник управління охорони здоров’я Володимир Богайчук додав, що потрібно приймати радикальні і правильні рішення, щоб мінімізувати поширення кору в області.

- Не має дитина вакцинацій від кору – в таборі не може бути. Сьогоднішня ситуація з кором – це результат наших проблем в 2016-2017 роках, коли не було вакцин, – зазначив пан Богайчук. – Зараз вакцини є. Забезпечення ними більше як на 100%. Якщо ми приймемо правильні рішення, ми зможемо мінімізувати поширення кору в області. Треба все зробити максимально для оздоровлення дітей.

Зрештою, члени регіональної комісії підтримали цю пропозицію. Вирішили – «приймати дітей в оздоровчі заклади з довідками від дільничих лікарів про відсутність контакту з інфекційними хворими та імунний статус. Не приймати не щеплених дітей або без медичної документації».

Загалом регіональна комісія прийняла 30 протиепідемічних заходів щодо кору. Серед іншого йдеться, що діти не зможуть навчатися в закладах освіти, якщо не мають відповідних щеплень. У п. 6.2. зазначено: « Забезпечити виконання ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» про не допуск не щеплених дітей до навчання».

Нагадаємо, напередодні в Тернополі відбулася нарада медиків та освітян, де йшлося про необхідність вакцинації школярів і дошкільнят Тернопільщини, щоб діти до 1 вересня були вакциновані.
 

На Тернопільщині нещеплених дітей не приймуть в табір і не допустять до навчання Reviewed by on . Не приймати нещеплених дітей або без медичної документації в оздоровчі заклади. Не допускати не щеплених дітей до навчання. Заходи через ускладення епідемічної Не приймати нещеплених дітей або без медичної документації в оздоровчі заклади. Не допускати не щеплених дітей до навчання. Заходи через ускладення епідемічної Rating: 0

Додати коментар

scroll to top