fbpx  
Home » Новини » У Тернополі першу допомогу після екстреного випадку надаватимуть дуже швидко

У Тернополі першу допомогу після екстреного випадку надаватимуть дуже швидко

03.05.2019 12:05 Категорія: Новини

швидкаКомунальний заклад Тернопільської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» готовий включитися у пілотний  проект щодо розвитку системи екстреної медичної допомоги (ЕМД).

Нагадаємо, із 1 квітня в Тернопільській, Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській областях та м. Києві стартував новий пілотний проект.  Саме ці регіони, за інформацією МОЗ, мають інфраструктуру та можливості для перекваліфікації медиків, а крім того, уже показали свою управлінську ефективність під час реформи первинної медичної допомоги. Тим часом інші області лише готуватимуться до змін.

За пропозицією МОЗ, нова модель надання ЕМД повинна  забезпечити доступне, своєчасне та якісне медичне обслуговування громадян.

У держбюджеті-2019 на пілот з реформи системи екстреної медичної допомоги передбачено 1 млрд гривень. Реалізація нової моделі допомоги передбачає співфінансування з місцевих бюджетів за формулою:  75% від визначеної потреби  за рахунок держбюджету,  25% – за рахунок місцевих бюджетів.

Як розповів pro.te.ua головний лікар ЦЕМД ТА МК, Михайло Джус, у ключових змінах нової моделі ЕМД є три позиції.

-105 млн.  гривень  закладені  на закупівлю машин: 46 класу «Б» і 4- класу «С» – реамобілі, – розповів директор Центру. - Ми в області маємо 87 бригад, є ще 105 – резервних.  Якщо ми докупимо ці 50 автомобілів, то питань із технікою не буде.

2 млн. 200 тис. гривень  Центр екстреної медичної допомоги  запланував на  облаштування Навчально-тренувального  центру,  закупівлю тренувальних манекенів для навчання своїх  працівників. У пілотному проекті задіяний і Тернопільський медичний університет, де проходитимуть місячне  навчання  фельдшери, інструктори, водії  на медичних техніків, парамедиків, лікарів для медицини невідкладних станів. Один спеціаліст уже пройшов перепідготовку, потім – четверо і ще скільки ж. Ці 9 чоловік потім працюватимуть у тренувальному центрі закладу і навчатимуть колег.

– Ще 400  тисяч гривень запланували на  програмне забезпечення по пальному,  і ще хочемо закупити  відеореєстратори для машин і працівників, – поділився планами Михайло Джус. – Поліція має відеореєстратори, ми також хочемо купити за пілотні гроші. Ще хочу додати, що ми маємо 3 млн. 700 тис.  грн.  субвенції на   медичні ліки,  яких  нам, за нашими розрахунками, вистачить на рік.

Наразі, область перерахувала свої 25 відсотків із запланованої суми на пілотний проект, черга – за грошима Кабміну, щоб розпочати модернізацію екстреної медичної допомоги.

Серед Міністерських  новацій   передбачено, що перша допомога у разі невідкладного стану має бути доступною протягом перших 4 хвилин після екстреного випадку – ще до прибуття швидкої. Виклики повинні диспетчеризуватись за допомогою сучасного обладнання та нових автоматизованих протоколів. У  бригадах ЕМД мають працювати фахівці нового рівня, кваліфікація яких буде перевірятись незалежною агенцією. Здобути новий рівень зможуть всі діючі працівники ЕМД через програму перекваліфікації. Уже в лікарні, госпітальна ЕМД та реабілітація в гострому періоді потребує нових правил, зміни застарілих державних будівельних норм, поступового введення вимог до повноцінного надання ЕМД до параметрів визначення багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування.

Поступово передбачається поширення розвитку системи ЕМД у всій Україні з урахування проміжних результатів пілотного проекту. Реформа екстреної медицини розрахована на 5 років.

 

У Тернополі першу допомогу після екстреного випадку надаватимуть дуже швидко Reviewed by on . Комунальний заклад Тернопільської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» готовий включитися у пілотний  проект щодо розвитку си Комунальний заклад Тернопільської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» готовий включитися у пілотний  проект щодо розвитку си Rating: 0

Додати коментар

scroll to top