Home » ­ » У Тернополі має бути місяць безкоштовного проїзду у громадському транспорті

У Тернополі має бути місяць безкоштовного проїзду у громадському транспорті

15.05.2019 10:26 Категорія: ­ Новини

тролейбусТернопільський юрист домігся в суді скасування скандальних тарифів на проїзд в громадському транспорті Тернополя. Поза тим, в міській раді наразі не придумали нічого мудрішого, як… ігнорувати рішення суду. Що цікаво, це не перший гучний судовий позов, який останнім часом програє міська рада. І при цьому відповідальності за спричинену людям фінансову шкоду ніхто з чиновників досі не поніс, пише УНІАН.

Нагадаємо, після того, як 1 листопада минулого року міськвиконком істотно підняв тарифи, тернополяни влаштували «Тарифний майдан» та перекриття доріг. Бачачи, що вир емоцій може мати непередбачувані наслідки, прямо під час чергової велелюдної акції протесту під міськрадою міський голова Сергій Надал дав задню і скасував рішення виконкому. Та щойно згуртованість тернополян послабала, 15 листопада міськвиконком таки затвердив нові тарифи. І вони мало чим відрізнялися від «першолистопадових». Однак на чергові акції протесту запалу у великої кількості терноплян не вистачило. А вимоги поодиноких активістів мерія традиційно проігнорувала.

«Мерія тепер має думати про компенсацію»

У Тернопільському адміністративному окружному суді, згадує адвокат, слухання за його позовом штучно затягували. І врешті у задоволенні позову відмовили.

«Але в мотиваційній частині рішення суду було багато маніпуляцій. Скажімо, суддя Дерех вказала, що тарифи на проїзд затверджені 15 листопада, а я оскаржую не це рішення, а від 30 жовтня. Це при тому, що жовтневе рішення стало основою для рішення від 15 листопада. Також відмова будувалася на софізмах – логічних помилках, на основі яких потім будується начебто аргументований висновок. Скажімо, суддя посилалася на те, що виконано один пункт із закону про регуляторні акти, а отже при прийнятті тарифів дотримано законодавства щодо засад державної регуляторної політики. Тоді як насправді там мав бути виконаний цілий перелік пунктів, а не лише один з переліку», – звертає увагу Небельський.

Насправді аналіз регуляторного впливу не був належним. Це вдалося довести в черговій судовій інстанції.

«Тернопільський суд лише виконував видимість правосуддя. Не буду озвучувати своє розуміння, чому так діяла суддя Дерех. Але під час апеляційного слухання у Львові я зразу заявив, що в суді першої інстанції я був позбавлений права на справедливий суд. Суду не було. Була людина в мантії, яка згодом видала рішення з видимістю правосудного», – окреслив своє бачення ситуації юрист.

Міська рада, намагаючись довести в суді свою правоту, апелювала до того, що Державна регуляторна служба (ДРС) не заперечувала проти нових тарифів.

«Але насправді в ДРС не заперечували лише тому, що про ці тарифи і процедуру їх встановлення ніхто не повідомляв. Після такої заявив представників міськради я звернувся до керівника ДРС Ксенії Ляпіної, після чого вони дали свої офіційні висновки, які співпадали з моєю позицією. Загалом протилежна сторона вдалася лише до одного аргументу – якщо суд скасує тарифи, буде колапс. Так само вони говорили, коли незаконно забудували Привокзальний майдан, мовляв, як тепер скасовувати рішення, якщо будівля вже збудована. Виходить, що тернополяни повинні страждати через незаконні дії міської ради тільки тому, що хтось ці незаконні рішення систематично приймає», – дивується Ростислав Небельський.

Він вважає, що зайво витрачені кошти тернополянам мають бути компенсовані. Адже півроку жителі міста переплачували за проїзд, а для великих сімей це – чималі видатки.

«Зараз міська рада має думати, яким чином це все компенсовувати. Як варіант, запроваджувати місяць безкоштовного проїзду. Бо практику «нашкодити і не понести за це жодної відповідальності» пора припиняти», – каже адвокат.

У Тернополі має бути місяць безкоштовного проїзду у громадському транспорті Reviewed by on . Тернопільський юрист домігся в суді скасування скандальних тарифів на проїзд в громадському транспорті Тернополя. Поза тим, в міській раді наразі не придумали н Тернопільський юрист домігся в суді скасування скандальних тарифів на проїзд в громадському транспорті Тернополя. Поза тим, в міській раді наразі не придумали н Rating: 0

Додати коментар

scroll to top