fbpx  
Home » Новини » У тернопільській лікарні безкоштовно проводять стентування серця

У тернопільській лікарні безкоштовно проводять стентування серця

30.05.2019 10:20 Категорія: Новини

СтентуванняЗавдяки державній програмі «Рятуємо серця України» пацієнти, які потребують невідкладного стентування серця, матимуть змогу оперуватися безкоштовно. Такі операції проводять і в університетській лікарні.

За роз’ясненнями Міністерства охорони здоров’я, безкоштовна допомога надається в екстрених випадках, коли пацієнта доправляє до лікувального закладу «швидка». Необхідні витратні матеріали та медикаменти, які вже закуплені за програмою боротьби із серцево-судинними захворюваннями, передбачено використовувати для лікування пацієнтів з гострим коронарним синдромом і стійкою елевацією сегмента ST.

Зазначимо, що за останні 25 років серцево-судинні захворювання серед мешканців Тернопільщини зросли втричі. Велика частка серед них – гострі інфаркти міокарда. Причиною інфаркту стає порушення кровообігу у коронарних артеріях – судинах, які живлять серце киснем. Через утворення тромбів або атеросклеротичних бляшок у цих судинах м’язи серця перестають отримувати насичену киснем кров, як наслідок – клітини м’яза починають відмирати. Через це порушується робота одного з головних органів у тілі людини.

Тож головне завдання кардіолога за таких обставин – відновити нормальний кровообіг у коронарних артеріях. Тобто позбутися тромбу чи атеросклеротичної бляшки. Раніше одним з найпоширеніших способів зробити це був тромболізис – введення спеціального препарату, який розчиняє кров’яний згорток. Цей засіб не завжди є ефективним, а також має серйозні побічні ефекти та іноді викликає ускладнення – внутрішні кровотечі.

Альтернативний спосіб відновити перфузію міокарда (кровопостачання в зоні інфаркту) – встановити у коронарну артерію стент. Коронарний стент – це металевий каркас трубчастої форми, який підтримує просвіт артерії заданої форми та розміру. Через невеликий прокол, який зазвичай роблять на нозі чи руці хворого, стент через судини вводять до заткненої тромбом чи бляшкою коронарної артерії. В потрібній ділянці стент розширюється та залишається у судині, зберігаючи просвіт достатнім для нормального кровообігу.

– Чим більше часу минає, тим більше міокарду гине, – пояснює Медичній академії в.о. завідувача відділення інтервенційної радіології Богдан Маслій. – Якщо пацієнт звернеться за годину й ми швидко встигнемо простентувати судину, може навіть рубця не бути.

Богдан Маслій пояснює, що стентування допомагає відновити кровообіг і нормальну роботу серця. Після хірургічного втручання стент у хворого залишається на все життя.

Якщо ж у пацієнта в коронарних артеріях утворюється кілька тромбів, то тоді одного стентування замало. У такому випадку проводять операцію на відкритому серці. Таких хворих, зазначають медики, в області чимало.

– Зараз дуже проблемна ситуація в Україні, – каже лікар-кардіохірург Ігор Гуменний. – Операції на серці потребують майже 400 людей на рік. Ми цей обсяг не можемо охопити, бо служба лише налагоджується.

Якщо у вас з’являється біль у грудях, печія, задишка, ви швидко втомлюється та часто пітнієте – негайно підіть на обстеження до кардіолога. Це перші симптоми, які засвідчують, що з вашим серцем щось не так.

 

У тернопільській лікарні безкоштовно проводять стентування серця Reviewed by on . Завдяки державній програмі «Рятуємо серця України» пацієнти, які потребують невідкладного стентування серця, матимуть змогу оперуватися безкоштовно. Такі операц Завдяки державній програмі «Рятуємо серця України» пацієнти, які потребують невідкладного стентування серця, матимуть змогу оперуватися безкоштовно. Такі операц Rating: 0

Додати коментар

scroll to top