fbpx  
Home » Новини » Тернопільський студент вигадав власну модель електровелосипеда (фото)

Тернопільський студент вигадав власну модель електровелосипеда (фото)

09.04.2019 16:58 Категорія: Новини

електровелосипедПавло Романишин – студент третього курсу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя. 20-річий хлопець іноді добирається на навчання з Малого Ходачкова, а це справжнє подолання 45-кілометрової дистанції: 22 км до Тернополя і 22 км додому плюс дорога по місту.

Велосипед – улюблений транспорт Павла. Він поважає двоколісного друга за його екологічність, безшумність і доступність. Але думка перетворити його на щось більш зручне і цікаве для решти людей, які вимушені щодня добиратись на роботу автомобілями та автобусами, зробила справжнє диво – Павло розпочав роботу над власною конструкцією електровелосипеда, пише Наш День.

Такий задум нелегко було втілити в життя – затрати на те, щоб двоколісна машина їхала самотужки, а не тільки за рахунок ніг, потягнули на 10 тисяч гривень. Але сьогодні – це цілком доступна ціна, якщо порахувати, скільки грошей люди витрачають на дорогу або скільки коштують подібні двоколісні.

Ще одним незмінним плюсом конструкції є її екологічність, адже що більше людей пересяде на електровелосипеди, то чистіше буде повітря. Також електровелосипед дешевий в експлуатації: 100 км пробігу коштує близько 2 гривень! Заторів теж можна уникнути.

Свій диворовер Павло активно використовує, і вже багато тернополян звернули увагу на велосипед, що світиться у темряві. На рамі цього ровера знайшлось місце для авторської конструкції веломагнітоли. Студент інсталював динаміки в пластикові 3-літрові каністри, оскільки інші матеріали тут не підходять. Швидкість велосипеда – 35 кілометрів  за годину, електродвигун – BLDC на 1 кВт, акумулятор нового типу – літій-титанат (LTO) ємністю 12 ампер-годин, 48 вольт, заряджається за 2,5 години.

Павло Романишин вдячний усім, хто допомагає йому вдосконалити свою розробку, каже, що це справжня команда однодумців – Роман Золотий, Андрій Курко (моделювання деталей на ПК), Петро Гузик (3D друк пластикових деталей), Тарас Дубаняк (виточка металевих деталей). Навчається студент на спеціальності “Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології”, кафедра автоматизації.

Днями електровелосипед презентували на святі “ArduinoDay”, що відбувся в Центрі науки Тернополя. Стратегічна мета Павла – зменшити забруднення повітря вихлопними газами, для цього він старається ще більше зменшити затрати на облаштування електровелосипедів, каже, що цілком можливо зробити таку модернізацію за 6000 грн.

Чи стане розробка тернопільського студента стартапом, покаже час, але усі, хто захоче перевести свого двоколісного помічника на електротягу, зможуть отримати інформацію, завітавши на сторінку у Facebook та You-Tube канал «Електрик Схемотехнік».

 

електровелосипед_(2)

електровелосипед_(3)

Тернопільський студент вигадав власну модель електровелосипеда (фото) Reviewed by on . Павло Романишин – студент третього курсу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя. 20-річий хлопець іноді добирається на навчання з Ма Павло Романишин – студент третього курсу Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя. 20-річий хлопець іноді добирається на навчання з Ма Rating: 0

Додати коментар

scroll to top