Home » ­ » Як виглядатиме Привокзальний майдан у Тернополі після реконструкції? (фото)

Як виглядатиме Привокзальний майдан у Тернополі після реконструкції? (фото)

20.03.2019 12:02 Категорія: ­ Новини

Привокзальний майданЦього року в Тернополі реконструюють Привокзальний майдан. Тернопільська міськрада замовила ескізну пропозицію в архітектора Івана Кіпіша, який розповів про проект «Хмарочосу».

Основні планувальні рішення розробляла команда Кіпіша у співавторстві з Іваном Кучмою. Наступні два етапи – власне проекту та робочої документації – передадуть іншій організації.

Головним завданням було забезпечити прямий доступ пішоходів та велосипедистів із головного входу вокзалу до вулиці Чорновола. Зараз аби потрапити на цю вулицю, слід подолати кілька наземних переходів.

Рух транспорту організовано колами праворуч і ліворуч. Вони дозволяють утворити між ними «розвантажувальний майданчик» – місце скупчення людей перед входом, аби пасажир мав простір зорієнтуватися.

Ліворуч передбачено майданчик для зупинки автомобілів у режимі kiss and ride – швидко висадити пасажира та поїхати. Поряд – стоянка таксі та місця для екскурсійних автобусів. З словами Кіпіша, на практиці автобуси не стоятимуть там цілодобово, тож там також паркуватимуться таксі.

Праворуч – автомобільна парковка на 40-60 паркомісць. Зупинку громадського транспорту розташовано вже поза Привокзальним майданом, на вулиці Богдана Хмельницького.

Радіус кола також дозволяє рух вантажівок – зокрема, для обслуговування поштового відділення.

Однією з вимог було впорядкування МАФів. Існуючі буде демонтовано, натомість торговельні точки об’єднають в одну групу.

Тернопільська міська рада повідомила, що на реконструкцію Привокзального майдану виділено 4 мільйони гривень. Для порівняння, на реконструкцію Двірцевої площі Львів передбачив 58 мільйонів гривень лише цього року, а загальна вартість робіт сягне 165 мільйонів.

Зокрема, тому в Тернополі довелося відмовитися від ідеї підземного паркінгу. Та окрім браку фінансування, зазначив Кіпіш, у міськраді зважили на психологічний чинник – не вірять, що можуть примусово загнати місцевих автомобілістів під землю.

Привокзальний майдан (2)

Привокзальний майдан (4)

Привокзальний майдан (5)

Привокзальний майдан (3)

Привокзальний майдан (6)

 

Як виглядатиме Привокзальний майдан у Тернополі після реконструкції? (фото) Reviewed by on . Цього року в Тернополі реконструюють Привокзальний майдан. Тернопільська міськрада замовила ескізну пропозицію в архітектора Івана Кіпіша, який розповів про про Цього року в Тернополі реконструюють Привокзальний майдан. Тернопільська міськрада замовила ескізну пропозицію в архітектора Івана Кіпіша, який розповів про про Rating: 0

Додати коментар

scroll to top