fbpx  
Home » Новини » Унікальні печери Тернопільщини можуть увійти до світової спадщини ЮНЕСКО

Унікальні печери Тернопільщини можуть увійти до світової спадщини ЮНЕСКО

19.03.2019 10:08 Категорія: Новини

печери (2)На Тернопільщині розташована унікальна система печер, і серед них найбільша у світі гіпсова печера «Оптимістична». Україна пропонує внести їх до об’єктів всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.  Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак у ході робочого візиту на Тернопільщину.

«Тернопільщина відома всьому світу своїми унікальними природними об’єктами. Подібної систем печер більше немає на європейському континенті. Схожі печери є тільки на території Сполучених Штатів Америки. Думаю, нікого не треба переконувати, що такі об’єкти природи насправді належать не одній країні, а є природним багатством людства, тому ми ініціювали занесення тернопільських печер до об’єктів всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО», – розповів Остап Семерак.

Він зазначив, що Мінприроди проведено попередні консультації з Інститутом геологічних наук України, а також до цього процесу залучено Тернопільську ОДА.

печери

«Нас підтримують і науковців, і обласна адміністрація. Вже відбулася підготовча нарада на рівні обласної влади та спелеологів, є домовленості про створення робочої групи, яка формуватиме пропозиції для занесення цієї унікальної мережі печер до попереднього списку об’єктів ЮНЕСКО як це передбачено процедурою», – пояснив Міністр екології та природних ресурсів України.

Зокрема, пропонується внесення до цього списку печери «Оптимістична», довжина розвіданих ходів якої сягає 214 км. Раніше іі було включено до Книги рекордів Гіннеса як найбільшу в світі гіпсову печеру і як другу за загальною довжиною печерних ходів у світі. «Оптимістична» поступається лише печерній системі Мамонтова-Флінт-Рідж  у США.

Загалом система печер Тернопільщини налічує більше сотні печер. Серед них: Озерна (Блакитні озера) – 83 кілометри 400 метрів, Млинки – 14 кілометрів 330 метрів, Вертеба – 7 кілометрів 820 метрів і багато інших, розташованих неподалік від сіл Кривче, Коралівка, Шупарка, Городок, Сковятин, Угрінь, Улашківці, Кудринці, Сапогов, Збручанське, Міжгір’я. Більшість цих печер мають статус пам’яток природи загальнодержавного або місцевого значення і входять до складу національного природного парку «Дністровський каньйон», а зараз із ініціативи Мінприроди вони можуть увійти до переліку  всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО.

Довідка.

Світова спадщина ЮНЕСКО (англ. World Heritage) – видатні культурні та природні цінності, що становлять надбання усього людства. Ці цінності перелічені у Списку ЮНЕСКО. У 1972 р., на XVII сесії в Парижі, ЮНЕСКО прийняла Конвенцію про охорону світової культурної і природної спадщини (вступила в силу у 1975 р.).

Головна мета списку Світової спадщини – зробити відомими і захистити об’єкти, які є унікальними у своєму роді.

Список цієї організації складають понад тисячу найменувань. Це – храми, парки, заповідники та навіть цілі історичні центри міст. Шедеври людського генія чи природні феномени занесені до списку ЮНЕСКО, щоб вберегти їх для нащадків. В Україні є 6 об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Список цієї організації складають понад тисячу найменувань. Це – храми, парки, заповідники та навіть цілі історичні центри міст. Шедеври людського генія чи природні феномени занесені до списку ЮНЕСКО, щоб вберегти їх для нащадків. В Україні 7 об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Read more at: https://ua.igotoworld.com/ua/article/566_ob-jekti-svitovoji-spadshini-yunesko-v-ukrajini.ht

Список цієї організації складають понад тисячу найменувань. Це – храми, парки, заповідники та навіть цілі історичні центри міст. Шедеври людського генія чи природні феномени занесені до списку ЮНЕСКО, щоб вберегти їх для нащадків. В Україні 7 об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Read more at: https://ua.igotoworld.com/ua/article/566_ob-jekti-svitovoji-spadshini-yunesko-v-ukrajini.htm

Унікальні печери Тернопільщини можуть увійти до світової спадщини ЮНЕСКО Reviewed by on . На Тернопільщині розташована унікальна система печер, і серед них найбільша у світі гіпсова печера «Оптимістична». Україна пропонує внести їх до об'єктів всесві На Тернопільщині розташована унікальна система печер, і серед них найбільша у світі гіпсова печера «Оптимістична». Україна пропонує внести їх до об'єктів всесві Rating: 0

Додати коментар

scroll to top