fbpx  
Home » Новини » Після 10 років реконструкції відкриють приміщення Бучацької ратуші (фото)

Після 10 років реконструкції відкриють приміщення Бучацької ратуші (фото)

21.03.2019 12:49 Категорія: Новини

Реконструкція Бучацької ратуші (3)Музей з оглядовим майданчиком планують відкрити у Бучацькій ратуші, яка вже багато років перебуває на реконструкції. Ремонти в середині ратуші зараз тривають повним ходом. Приміщення планують відкрити до кінця березня.

Сюди збираються перенести місцевий краєзнавчий музей, повідомив 20 хвилин міський голова Бучача Йосиф Мосціпан. А от зовнішні ремонтні роботи на ратуші ще не завершені.

Реконструкція ратуші зовні та в середині триває 10 років і тільки останнім часом помітне пожвавлення. Важливу архітектурну пам’ятку відроджують завдяки спільним зусиллями державного та місцевого бюджетів.

Роботи проводить Львівське спеціалізоване науково-реставраційне проектно-виробниче управління «Львів-Реставрація».

- Держава вже виділила 9, 6 млн. грн., – каже міський голова. – З місцевого бюджету минулого року виділили 2, 4 млн. грн., цього року ми заклали ще мільйон.

Ремонт у середині ратуші завершать до кінця березня, прогнозує пан Мосціпан.

Реконструкція Бучацької ратуші (2)

- Ще не вирішено кілька питань, серед них водовідведення у підвалі, – каже він. – А також навколо ратуші хочуть проводити археологічні розкопки.

Як розповідає Йосиф Мосціпан, на першому поверсі ратуші є два кабінети. А також побутове приміщення і санвузол. У більшій кімнаті, наприклад, може бути адміністрація музею.

- На другому поверсі практично всі кімнати прохідні, для музею це годиться, – каже міський голова. – Також там є балкони, куди можна буде вийти і оглянути місто.

Що ж до зовнішньої реконструкції ратуші, то ще не зроблений центральний фасад, його ремонт гальмують розкопки. На цьому фасаді має бути встановлена картина, яку виготовив скульптор Іван Вільгушинський. –

Що ж до розкопок, то зі слів археологів, тут рівень ґрунту завищений, тому ще є окремі сходи і має бути цокольне приміщення, – каже міський голова Бучача. – Але наскільки це правда – наразі невідомо.

Початково фасад ратуші прикрашали 14 фігур видатного скульптора Іоана Пінзеля. Ці образи взяті з Біблії та античної міфології. До нині збереглися 9 статуй, які дуже пошкоджені. Їх мають відреставрувати і зберігати в музеї. Місце на ратуші займуть копії статуй.

Реконструкція Бучацької ратуші

Довідка

Бучацька ратуша – унікальна пам’ятка архітектури середини XVIII століття. Вона належить до найвишуканіших в Україні будівель адміністративного призначення. Побудована в 1750 – 1751 роках. Її скульптором був відомий в усьому світі Іоанн Пінзель. Архітектор Бернард Меретин, фундатор — Микола Василь Потоцький. Ратуша перебуває на реконструкції з середини 2000-х років.

Після 10 років реконструкції відкриють приміщення Бучацької ратуші (фото) Reviewed by on . Музей з оглядовим майданчиком планують відкрити у Бучацькій ратуші, яка вже багато років перебуває на реконструкції. Ремонти в середині ратуші зараз тривають по Музей з оглядовим майданчиком планують відкрити у Бучацькій ратуші, яка вже багато років перебуває на реконструкції. Ремонти в середині ратуші зараз тривають по Rating: 0

Додати коментар

scroll to top