fbpx  
Home » Новини » Президент запросив на прийом талановитого винахідника з Тернопільщини (фото)

Президент запросив на прийом талановитого винахідника з Тернопільщини (фото)

09.02.2019 15:15 Категорія: Новини

прийом_президентРік, що минув, з повним правом може записати до свого активу 11-класник із села Волиці Віктор Перфецький, якого цілком заслужено називають шкільним «архімедом». Цього хлопця разом із десятками інших кмітливих, креативних ровесників країни президент Петро Порошенко разом із дружиною Мариною запросили у Маріїнський палац на урочистий прийом талановитих учнів. Під час спілкування Віктор зробив з главою держави «селфі».

Сільський хлопчина є слухачем Тернопільського територіального відділення Малої академії наук, пише Високий замок. Пробує свої сили в альтернативній енергетиці. Під керівництвом наставника Віктора Дворського розробив модель вітрогенератора коливального типу. Йдеться про ємкість, схожу на кубок УЄФА, що її встановлено на пружині. У середині цієї чаші вмонтовано з’єднані з фланцем п’єзоелементи, які спрацьовують, коли вітер хитає «кубком». Пристрій можна встановлювати будь-де: на землі, на стовпі, на комині, навіть на вершині дерева. Спрацьовує, незважаючи на те, в який бік дме вітер. Разом зі своїм вчителем Віктор мізкує, як зібрати докупи вироблену у такий спосіб електроенергію. А ще подумують, як використати для її виробництва дощову воду.

Винахід учня Рогачинської школи належно оцінили на багатьох обласних і республіканських конкурсах. На одній з виставок досягнень талановитої молоді побував секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, який схвально відгукнувся про досягнення цих вундеркіндів. «Серед цих хлопців і дівчат, — сказав секретар РНБОУ, — наші майбутні генеральні конструктори, майбутні вчені, дослідники. Наша Мала академія наук перетворюється на справжній науковий центр, який активно співпрацює з 60-ма вищими навчальними закладами, з науковими установами Академії наук».

Тягу до технічної творчості Віктор Перфецький успадкував від своїх батьків. Мама Оксана, за фахом — оператор зв’язку, у вільний час перекваліфіковується у ландшафтного дизайнера, власноруч виготовленими фігурками звірів, декоративним возиком, млинком прикрасила своє обійстя у Волиці, вміє плести вироби з лози, влітку завдяки її працьовитим рукам все обійстя потопає у квітах. Батько Володимир — теж майстер на всі руки: столярує, мурує, штукатурить, перекриває верхи, робить ринви. Вміє випалити вапно. До праці батьки заохочують своїх дітей. Той же Віктор перед святами допоміг татові зробити у хаті ремонт. Під час приїзду до рідної хати не цурається сільської праці і донька Алла, яка після закінчення Острозької академії (вивчилася на юриста) нині працює помічником-консультантом одного з народних депутатів.

прийом_президент_(2)

Віктор Перфецький разом із ровесниками на урочистому прийомі у глави держави фото з домашнього архіву Перфецьких

Президент запросив на прийом талановитого винахідника з Тернопільщини (фото) Reviewed by on . Рік, що минув, з повним правом може записати до свого активу 11-класник із села Волиці Віктор Перфецький, якого цілком заслужено називають шкільним «архімедом». Рік, що минув, з повним правом може записати до свого активу 11-класник із села Волиці Віктор Перфецький, якого цілком заслужено називають шкільним «архімедом». Rating: 0

Додати коментар

scroll to top