fbpx  
Home » Економіка » На яку суму жителям Тернопільщини підвищать пенсії з 1 березня?

На яку суму жителям Тернопільщини підвищать пенсії з 1 березня?

28.02.2019 15:08 Категорія: Економіка Новини

пенсіяВ Украні починається новий етап пенсійної реформи - введення автоматичної щорічної індексації виплат.

Стартує він вже завтра,1 березня. Починаючи з цього дня, розмір пенсійних виплат зросте на 17-20%. Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Загалом, за словами Реви, середній по Україні розмір підвищення пенсій складе 255 грн.  і не менше ніж, 100 грн. на особу.

Окрім того, у Тернопільській області пенсіонери, які одержують мінімальну пенсію, отримають додаткову компенсацію за невиплачену індексацію за 2015-2016 роки з грошей за розмитнення евроблях  у розмірі 2,410 тисяч гривень.

Рева додав, що мова йде не про всіх пенсіонерів, а про тих, які мають повний страховий стаж. Тобто ті, які мають 30 років (жінки) і 35 років (чоловіки) страхового стражу, а також ті, хто вийшов на пенсію до 2011 року і має відповідно 20 і 25 років стажу. Якщо стаж менший, індексації не буде.

Окрім того, є ще одна умова: якщо після осучаснення мінімальних пенсій (вона зараз становить 1497 грн.) пенсійні виплати зростуть не суттєво і будуть меншими, ніж 1669,20 грн., то тоді такому пенсіонерові виплатять індексацію у розмірі 2410 грн.: 1205 грн. у березні і 1205 грн. у квітні. Коли після перерахунку пенсія виявиться вищою за 1669,20 грн., скажімо, 1670 грн., індексації не буде.

 

***

Слід зазначити, що розмір підвищення не може бути однаковим для усіх, адже у кожного тривалість трудової діяльності та величина одержуваного заробітку була різною.

Формула обчислення основного розміру пенсії є незмінною і враховує тривалість стажу особи (коефіцієнт стажу), величину заробітної плати, яку вона отримувала (коефіцієнт заробітної плати), а також рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. Якщо перші два показники є індивідуальними у кожного громадянина, то третій – однаковий для всіх, кому пенсія призначається в певному році. Саме цей показник і буде щороку переглядатися, а отже і збільшуватиметься основний розмір пенсійної виплати.

У 2019 році перерахунок пенсій проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 року, а саме 3764,4 гривень, на коефіцієнт 1,17. Тобто, з 1 березня 2019 року пенсії будуть перераховані із застосуванням показника середньої заробітної плати 4404,35 гривень (3764,40 х 1,17), відповідно буде збільшено основний, базовий розмір пенсії.
У разі коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії не досягатиме 100 гривень, буде встановлено доплату до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Приклади осучаснення пенсій:

Скажімо, шахтар, який має 32 роки страхового стажу, з різними доплатами до березня отримував пенсію 8714 грн. Зарплата до виходу на пенсію у нього була доволі висока. У березні після осучаснення його пенсійні виплати становитимуть 10196 грн, тобто, його пенсія зросте на 1482 грн.

А жінка, що має 50 років страхового стажу, але мала не дуже високу зарплату, отримувала пенсію у розмірі 2812 грн. Після осучаснення вона отримуватиме 3203 грн. Її пенсія зросте на 391 грн.

Формулу, за якою проводять осучаснення пенсій у березні 2019, обіцяють використовувати надалі щороку. Попереду у 2019 році ще два перерахунки пенсій – у липні і грудні, у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму.

На яку суму жителям Тернопільщини підвищать пенсії з 1 березня? Reviewed by on . В Украні починається новий етап пенсійної реформи - введення автоматичної щорічної індексації виплат. Стартує він вже завтра,1 березня. Починаючи з цього дня, р В Украні починається новий етап пенсійної реформи - введення автоматичної щорічної індексації виплат. Стартує він вже завтра,1 березня. Починаючи з цього дня, р Rating: 0

Додати коментар

scroll to top