fbpx  
Home » Влада » Громада з Тернопільщини запровадила «мільйонники»

Громада з Тернопільщини запровадила «мільйонники»

21.02.2019 14:35 Категорія: Влада Новини

поперечний теребовля отгТеребовлянська громада вразила країну тим, що довела власну теорему затребуваності культурних послуг. Зокрема, тут впровадили систему оновлення будинків культури – створили чотири центри культури і дозвілля.

Їх назвали “мільйонниками” – у 200-250 кв. м. площі великих старих будинків культури вклали приблизно по мільйону гривень. У штаті кожного центру – близько 10 людей, тут діє секція хореографії, є техніка для проведення концертів, працюють дитячі кімнати, де малят на декілька годин можна залишити під наглядом фахівців. До кожного центру приєднали 5-6 ближніх сіл – менші будинки культури стали філіями центрів культури і дозвілля.

“Якби ми завжди починали з культури, то сьогодні на сході не було би війни. Культура завжди була чомусь на останньому місці. Але нас надихнула молодь. Коли ми побачили, що в селах немає куди піти, ми подивилися на досвід європейських країн, і зробили подібне на власний розсуд”, – зазначив керівник громади Сергій Поперечний.

За його словами, вони оновили бібліотечну систему, хоча їхня внутрішня реформа спочатку викликала спротив, зокрема, зі сторони області. Проте зараз модернізовані бібліотеки стали невід’ємною частиною центрів культури і дозвілля.

“Раніше бібліотекарі отримували зарплату з кількості виданих книжок. Ми розуміли, що ніхто не приходив, але бібліотекар приходить на дві години, записує якісь “видачі” і просто йде. Ми вирішили створити публічно-шкільні бібліотеки. Ми мали великий супротив із центру бібліотек, і з області, бо ми ламали їхню систему. Сьогодні у нас бібліотекар працює на повну ставку, отримує близько 6000 грн зарплатні. До 12 години дня він працює з дітьми в школі, після 12 – в центрі культури і дозвілля або своїй бібліотеці”, -сказав очільник ОТГ.

Для того, щоб люди почали ходити у бібліотеки, громада оновила книгозбірні. Старі книги списали, а на їхнє місце закупили нові. Щороку на це з бюджету громади виділять приблизно на 100 тисяч гривень. Сергій Поперечний говорить, що тепер бібліотеки користуються попитом у громаді.

 

Громада з Тернопільщини запровадила «мільйонники» Reviewed by on . Теребовлянська громада вразила країну тим, що довела власну теорему затребуваності культурних послуг. Зокрема, тут впровадили систему оновлення будинків культур Теребовлянська громада вразила країну тим, що довела власну теорему затребуваності культурних послуг. Зокрема, тут впровадили систему оновлення будинків культур Rating: 0

Додати коментар

scroll to top