fbpx  
Home » Влада » Головний опозиціонер Тернопільщини з «Опозиційної платформи – За життя» Олександр Кравчук виступив на захист віруючих

Головний опозиціонер Тернопільщини з «Опозиційної платформи – За життя» Олександр Кравчук виступив на захист віруючих

06.02.2019 12:46 Категорія: Влада Новини

0a683aaccd8e8abf7824fac22c819e25_XLОчільник Тернопільського обласного партійного осередку «Опозиційна платформа – За життя» Олександр Кравчук публічно звернувся до голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни та голови Тернопільської територіальної організації «БПП «Солідарність» нардепа Тараса Юрика.

- Цієї неділі на Збаражчині в селі Гніздичне стався, на жаль, вже не вперше в області, конфлікт між громадою. Люди зчинили бійку перед дверима до Свято-Преображенського храму, адже не змогли домовитись щодо розкладу богослужінь. Вони не змогли мирно вирішити питання переходу до ПЦУ. В результаті сутичок постраждав священнослужитель цієї церкви, - зазначив опозиціонер та продовжив:

- Тому я спільно із усім Тернопільським обласним партійним осередком «Опозиційної платформи – За життя» звертаємося до голови ТОДА Степана Барни, до очільника Тернопільського «БПП «Солідарність» Тараса Юрика найперше дати публічні пояснення побиттю священнослужителя та вірян у селі Гніздичне. Також ми вимагаємо захищати громадян області – усіх віруючих не залежно від їхнього віросповідання чи конфесійної приналежності. Ви, як прямі представники чинної влади та її партії, несете безпосередню відповідальність за подібні інциденти. Адже саме ваша політична сила на чолі з Президентом України ініціювала створення незалежної Української автокефальної православної церкви; ініціювала скандальний законопроект про перейменування релігійних організацій, який, насправді, лише посилив розкол та розбрат між українцями. Окрім того, очільник ТОДА зобов’язаний контролювати ситуацію, яка існує або ж склалася в межах області, в різних її районах.

Ми закликаємо Степана Барну надати публічну відповідь щодо ситуації із переходом громад. Ми хочемо почути від Степана Барни, що він, як і належить голові ТОДА, гарантує жителям області безпеку. Адже в межах Тернопілля вже було декілька конфліктних інцидентів саме через те, що громада не змогла домовитись про перехід до ПЦУ, не змогли поділити церкву…і найстрашніше, що на це жодним чином не відреагував представник президента – голова ТОДА Степан Барна, який зобов’язаний це робити.

Наша політична сила підтримує усіх людей, незалежно від їхніх релігійних переконань, від того, до якої конфесії вони належать.

Через постійні залякування, а у багатьох випадках і побиття, зокрема після конфлікту у Гніздичному отець Степан потрапив на лікарняне ліжко, у селах запанував страх. Віруючі Української православної церкви бояться перебувати у своїх домівках.

Ми завжди відкрито виступали за мир, за припинення розбрату між українцями та їхнє єднання. Не можна допустити, щоб на Тернопільщині через релігійні погляди проливалась українська кров.

Тому ми звертаємося до Степана Барни із вимогою як і належить представнику президента, очільнику Тернопілля, за допомогою своїх повноважень:

-  здійснювати захист віруючих, які в процесі переходу або відмовились від нього;

- не допустити протистоянь чи відкритих сутичок;

- надати відповідні доручення головам райдержадміністрацій, міст та сіл, правоохоронним органам щодо здійсненням контролю за ситуацією на місцях та негайного реагування на конфлікти, які виникатимуть;

- розробити чіткий план для унеможливлення сутичок, конфлікту в громадах (графік із чергуванням у церквах, виділення приміщень для проведення служб тощо). – закликав головний Тернопільський опозиціонер Олександр Кравчук.

Джерело: Тернополяни

Головний опозиціонер Тернопільщини з «Опозиційної платформи – За життя» Олександр Кравчук виступив на захист віруючих Reviewed by on . Очільник Тернопільського обласного партійного осередку «Опозиційна платформа – За життя» Олександр Кравчук публічно звернувся до голови Тернопільської облдержад Очільник Тернопільського обласного партійного осередку «Опозиційна платформа – За життя» Олександр Кравчук публічно звернувся до голови Тернопільської облдержад Rating: 0

Додати коментар

scroll to top