fbpx  
Home » Економіка » Кому і на скільки на Тернопільщині підвищили пенсії?

Кому і на скільки на Тернопільщині підвищили пенсії?

23.01.2019 16:14 Категорія: Економіка Новини

пенсiяІз першого січня нового року перерахували пенсії. Щоправда, поки не всім. Значній частині пенсіонерів перерахують її з березня цього року.

А поки, як повідомили в управлінні Пенсійного фонду в Тернопільській області, особам, які досягли віку 65 років, мінімальний розмір пенсії за віком, якщо є у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, встановлюють у розмірі 40 відсотків від мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, але не менше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Мінімальний розмір заробітної плати з першого січня 2019 року — 4173 гривні. Тому для тих, кому виповнилося 65 років до першого січня 2019 року і які не працюють на дату перерахунку, за умови, якщо в чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, мінімальний розмір пенсії становитиме 1669,20 гривень (4173 помножено 40%).

Органи Пенсійного фонду Тернопільщини з першого січня 2019 року вже перерахували пенсії згаданій категорії пенсіонерів, розмір пенсій яких не досягав встановленого мінімуму. Перерахунок не потребував особистого звернення громадян до територіальних управлінь фонду. Його проведено в автоматизованому режимі для 69,4 тисячі пенсіонерів Тернопільщини. З них збільшено розмір пенсії 67,5 тисячі особам. Спеціалісти управління Пенсійного фонду в області пояснили, що виплата пенсій, у тому числі перерахованих, у січні цього року буде проводитися із 4 по 25 число, відповідно до встановлених дат виплати.

Надалі при досягненні пенсіонерами віку 65 років упродовж 2019 року за умови, якщо вони не працюють і мають відповідний страховий стаж, буде проводитися перерахунок пенсії, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати — 4173 гривні.

Щодо працюючих пенсіонерів, то перерахунок пенсії в разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати їм не проводиться. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, що дає їм дохід, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням мінімальної заробітної плати, визначеної законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Тож, якщо пенсіонер звільнився з роботи, для проведення перерахунку пенсії йому треба повідомити про це спеціалістів органу Пенсійного фонду за місцем отримання пенсії — подати відповідну заяву.

 

Кому і на скільки на Тернопільщині підвищили пенсії? Reviewed by on . Із першого січня нового року перерахували пенсії. Щоправда, поки не всім. Значній частині пенсіонерів перерахують її з березня цього року. А поки, як повідомили Із першого січня нового року перерахували пенсії. Щоправда, поки не всім. Значній частині пенсіонерів перерахують її з березня цього року. А поки, як повідомили Rating: 0

Додати коментар

scroll to top