fbpx  
Home » Новини » Лікарів Тернопільщини вчили, як реанімувати медицину в селі

Лікарів Тернопільщини вчили, як реанімувати медицину в селі

07.12.2018 11:44 Категорія: Новини

лікаріБлизько 60 лікарів із Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей пройшли безкоштовне навчання у «Школі сімейного лікаря» – Національному освітньому проекті для медпрацівників сільської місцевості.

Під час тренінгу у Хмельницькому навчали медпрацівників, які працюватимуть у новозбудованих амбулаторіях.

Головною метою проекту є підвищення обізнаності серед сільських лікарів щодо деталей впровадження медичної реформи, зокрема, у сільській місцевості. Організатор заходу: Громадська організація “Асоціація лікарів первинної ланки медицини”.

- Старі моделі надання первинної меддопомоги в сільській місцевості вже зруйновано, а новим, прогресивним – ще маємо навчитися, – зазначив координатор проекту «Школа сімейного лікаря» Євген Прилипко. – На це і спрямована Школа, у якій ми прагнемо підвищити рівень обізнаності лікарів щодо нової системи охорони здоров’я. Важливим є також заохотити та мотивувати медиків до змін, адже саме зараз вони перші торують цей шлях. Вони вже лідери і їх віра та робота у напрямку реанімації сільської медицини поведе за собою інших. Тому освітня програма є невід’ємною складовою ініціативи Президента та програми «Доступна медицина».

Географія проекту “Школа сімейного лікаря” покриває всю територію України. Загалом, у рамках проекту навчання пройдуть близько 500 лікарів із сільської місцевості. На сьогодні вже пройшли тренінги медичні працівники з 16 областей України.

На тренінгах лікарі мають змогу розібратись не лише в основних нововведеннях реформи охорони здоров’я, а й довідатись про медичні інформаційні системи, ефективний фінансовий менеджмент закладів охорони здоров’я, медичні правовідносини та шляхи започаткування приватної практики.

Свого сімейного лікаря на Тернопільщині вже обрали 61% населення області.

За інформацією управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА, в області проводяться заходи з будівництва 19 нових амбулаторій в сільській місцевості. Усі заклади первинної ланки забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі інтернет. Запровадження електронної системи надає можливість пацієнтам швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям – правильно ставити діагноз з урахуванням цілісної картини здоров’я пацієнта. Система замінить паперові медичні карти і довідки, лікарі будуть виписувати електронні рецепти, які неможливо підробити.

 

Лікарів Тернопільщини вчили, як реанімувати медицину в селі Reviewed by on . Близько 60 лікарів із Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей пройшли безкоштовне навчання у «Школі сімейного лікаря» – Національному освітньому п Близько 60 лікарів із Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей пройшли безкоштовне навчання у «Школі сімейного лікаря» – Національному освітньому п Rating: 0

Додати коментар

scroll to top