fbpx  
Home » Економіка » Безробітні жителі Тернопільщини отримали тимчасовий заробіток

Безробітні жителі Тернопільщини отримали тимчасовий заробіток

12.12.2018 16:47 Категорія: Економіка Новини

трудова книжка-Одним із дієвих напрямів активної політики зайнятості населення є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, завдяки яким можна пом’якшити або попередити наслідки безробіття, зняти соціальну напругу на ринку праці, сприяти соціально-економічному розвитку регіону. Важливо також, що створюються, хоч і тимчасові, але робочі місця з офіційною зарплатою, забезпечується легалізація зайнятості та сплата відповідних податків.

Для безробітних участь у таких роботах сприяє трудовій адаптації, є джерелом доходу у скрутний період пошуку роботи, підтримує мотивацію та інтерес до праці.

На осіб, зайнятих у громадських роботах, поширюються соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю, включаючи право на пенсійне забезпечення. За зареєстрованими безробітними зберігається право на виплату допомоги по безробіттю. Період участі у громадських роботах зараховується до страхового стажу.

Окрім цього – це реальний шанс отримати постійну роботу. Щороку після участі в громадських та інших тимчасових роботах майже третина безробітних, які виявили старанність і належну кваліфікацію, продовжують працювати.

Для роботодавців – це реальна можливість оперативно задовольнити оперативні потреби у кадрах та виконати певні види робіт; оцінити професійні здібності та особистісні якості тимчасових працівників й врахувати це при підборі кандидатів на постійну роботу.

Фінансування громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

На Тернопільщині безробітні здійснювали благоустрій і озеленення територій; інформували населення про систему надання субсидій; збирали вторинну сировину; доглядали та надавали послуги особам похилого віку та інвалідам, у тому числі демобілізованим учасникам АТО; здійснювали роботи з будівництва та ремонту об’єктів соціальної сфери та ін.

За 11 місяців 2018-го служба зайнятості Тернопільщини уклала 325 договорів на громадські роботи, згідно з якими місця праці мали 857 осіб. На їх проведення було витрачено 1 млн. 73 тис. грн. Фонду та 1 млн. 143 тис. грн. з коштів місцевих бюджетів.

“Отож, звертаємося до місцевих державних адміністрацій, виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад, об’єднаних територіальних громад, які щороку, відповідно до місцевих програм зайнятості населення, приймають рішення щодо організації громадських робіт, визначають види цих робіт, перелік роботодавців, за участю яких планується організація таких робіт, – передбачити у своїх бюджетах на 2019 рік відповідні кошти. Відтак, у тісній співпраці зможемо не лише посприяти тимчасовій зайнятості краян, а й досягненню економічного зростання певних адміністративно-територіальних одиниць та їх соціального розвитку, забезпеченню легальної зайнятості”,- повідомляє пресова служба Тернопільського обласного центру зайнятості.

Безробітні жителі Тернопільщини отримали тимчасовий заробіток Reviewed by on . Одним із дієвих напрямів активної політики зайнятості населення є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, завдяки яким можна пом'якшити аб Одним із дієвих напрямів активної політики зайнятості населення є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, завдяки яким можна пом'якшити аб Rating: 0

Додати коментар

scroll to top