fbpx  
Home » Новини » Як отримати посвідчення водія?

Як отримати посвідчення водія?

17.01.2016 09:41 Категорія: Новини

1369405706_330_Посвідчення водія – обов’язковий атрибут того, хто хоче керувати автомобілем. Згідно з чинним законодавством України, управління транспортними засобами можливе лише за наявності національного посвідчення водія (водійські права) відповідної категорії. Як отримати водійські права, журналісти «Номер один» дізнавалися в Регіональному сервісному центрі МВС у Тернопільській області.

У більшості випадків отримання водійських прав розділяється на три етапи: навчання в автошколі; складання іспитів у територіальному сервісному центрі; отримання посвідчення водія.

Навчання в автошколі в основному триває протягом 2,5-3 місяців. Перед тим як іти в автошколу, важливо визначитись, яка категорія необхідна людині, та запам’ятати інформацію, що, незважаючи на проходження навчання, на момент складання іспитів у РСЦ необхідно досягти: 16 років – для категорії A; 18 років – для категорії B, C; С1; 19 років – для категорії BE, C1E, CE; 21 року – для категорії D, DE, T.

Транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія, залежно від їх типів і призначення поділяються на ряд категорій. Саме від цих факторів залежить ціна та термін навчання в автошколах.

Після складання внутрішнього іспиту в автошколі потрібно підтвердити знання в сервісному центрі, який складається з двох частин: теоретичної і практичної.

– Першим кроком є проходження комп’ютерних тестів на знання правил дорожнього руху, котрі містять 20 запитань, на які повинен відповісти екзаменатор. Вони складені так, що допоможуть лише чіткі, бездоганні знання. Час обмежений: дається лише 20 хвилин на усе. До екзамену з водіння допускаються лише ті, хто здав теорію. Іноді іспит проводиться на закритому майданчику-автодромі, де доведеться продемонструвати навички заїзду в гараж, розвороту у вузькому місці та старту в гору зі стоянкового гальма, – розповів провідний спеціаліст кадрового забезпечення та зв’язків з громадськістю РСЦ МВС у Тернопільській області Василь Барановський.

Вартість складання теоретичних і практичних іспитів у сервісному центрі становить 227 грн. на одну категорію без врахування послуг банку.

До речі, складати іспити за місцем прописки вже ніхто не примушує. Можна звернутися до сервісного центру за фактичним місцем проживання, заздалегідь захопивши паспорт, ідентифікаційний код, квитанцію про оплату курсів, свідоцтво про закінчення школи, а також направлення на складання іспитів, завірене у сервісному центрі, де була зареєстрована група.

У разі нескладання іспитів повторні теоретичні та практичні іспити призначаються не раніше, ніж через 5 календарних днів.

– Для відкриття нижчих категорій особа подає до сервісного центру МВС довідку про проходження 20-годинного курсу навчання керуванню відповідним транспортним засобом у закладі з підготовки водіїв, документи, що підтверджують  факт керування транспортним засобом протягом останніх 12 місяців за однією з діючих категорій та складає практичний іспит із керування транспортним засобом відповідної нижчої категорії. Можливе одночасне відкриття двох або більше нижчих категорій за наявності відповідних довідок, виданих закладами з підготовки водіїв, та після складення практичних іспитів за кожною з таких категорій ,– зауважив пан Барановський.

Водійські права видаються на підставі медичної довідки, свідоцтва про проходження навчання в автошколах і здачі спеціальних іспитів у територіальному сервісному центрі МВС. Для отримання посвідчення водія при собі необхідно мати:

– паспорт або документ, що його замінює, з  відміткою органу внутрішніх справ про реєстрацію місця проживання;

– ідентифікаційний код;

– картку водія (екзаменаційна картка);

– оригінал та ксерокопію документів про зміну особистих даних особи (у разі зміни особою П.І.Б., року народження, місця народження тощо);

– посвідчення водія  для відкриття додаткових категорій (у разі наявності);

– медичну довідку встановленого зразка;

– документ, що підтверджує керування транспортним засобом (у разі потреби);

– свідоцтво про закінчення автошколи (у разі отримання посвідчення водія вперше або відкриття вищої категорії).

Джерело: gazeta1.com

Як отримати посвідчення водія? Reviewed by on . Посвідчення водія – обов’язковий атрибут того, хто хоче керувати автомобілем. Згідно з чинним законодавством України, управління транспортними засобами можливе Посвідчення водія – обов’язковий атрибут того, хто хоче керувати автомобілем. Згідно з чинним законодавством України, управління транспортними засобами можливе Rating: 0

Додати коментар

scroll to top